Mudanya’da, belediyeden HDP’ye var şehit yürüyüşüne yok…

Mudanya Belediyesi’nin HDP’Ye yer kiralayıp, bütün festival ve benzeri duyurularda ses sisteminden anons yaparken, şehitler için yapılacak yürüyüş için anons izni vermediği iddiası tepkilere yol açtı. Vatandaşlar sosyal medyada Belediyeyi protesto ettiler.

27 Ağustos 2015 Perşembe, 13:23
mudanya

Sabah Gazetesi’nden Tuna Çam’ın haberine göre; CHP’li Mudanya Belediyesi’nin belediyeye ait büroyu HDP İlçe Başkanlığı’na kiralarken, şehitler için yapılacak organizasyonlara destek çıkmaması tepkilere yol açtı. Şehitler için yapılan yürüyüşte organizasyonu yapanların anons talebi belediyeden red cevabı aldı.

mudann

TERÖR OLAYLARI PROTESTO EDİLDİ.
Son günlerde yaşanan terör olayları Bursa’nın Mudanya ilçesinde de protesto edildi.
Mütareke Meydanı’nda toplanan kalabalık ellerinde Türk bayraklarıyla yürüdü. Sahil bulvarında sloganlar atıp yürüyen kalabalık, Atatürk Anıtı önünde toplanarak, İstiklal Marşı’nı okudu. Kalabalığa hitaben konuşan Ekrem Şaş, “Memleketimizi yasa boğan kahpece saldırılar sürüyor. Asker ve polisimiz ile sivil vatandaşlarımızı öldüren hainlere tarih boyunca verilen tek bir ceza vardır, o da idamdır. Bu millete silahla baş kaldıranlara tarih boyunca ne yapıldıysa yine aynısı yapılmalıdır. Bu ülkenin onurunu, bayrağını, birliğini, dirliğini ayakta tutma uğuruna şehit olan yiğitlerimize Türk milleti adına Allah’tan rahmet diliyoruz. Vatanın bölünmez bütünlüğü için mücadele eden güvenlik güçlerimizin yanındayız” dedi.
“Polise, askere uzanan eller kırılsın” sloganları atan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

teror

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>