Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Mudanya Meclisi’nde bir şok daha…

Mudanya Belediye Meclisi’nin aralık ayı olağan toplantısı muhalefetsiz yapıldı. Geçen oturumda CHP’li üyeler gelmediği için ertelen meclis toplantısını bu defa AK Parti ve MHP grupları terk etti.

10 Aralık 2015 Perşembe, 13:22
meclis

Gündeme dair birçok konuda açıklamalar yapan Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya iskelesini geri almak için Anayasa Mahkemesi, gerekirse AİHM’ye kadar gideceğini söyledi. 12 Eylül Caddesi’nin haziran ayına kadar geçici olarak trafiğe açılacağına dair alınan kararlara ve yapılan açıklamalara da işaret eden Türkyılmaz, “Büyükşehir Belediye başkanımızı sanırım yanlış yönlendiriyorlar. Belediye binası önünde bulunan cadde UKOME kararı ile trafiğe sürekli kapatılmıştır. Açılması konusunda yanlış kararlar alınmıştır. Belediye binamızın önündeki caddenin trafiğe açılması mümkün değildir. Bu konuda geçmiş zamanlarda vatandaşlarımız tarafından caddenin trafiğe kapatılması için yüzlerce imza tarafımıza iletilmiştir” ifadelerini kullandı.
Türkyılmaz, belediye kiracıları ile ilgili konuyu da değerlendirdi.
MUHALEFET TOPLANTIYI TERK ETTİ
Türkyılmaz’ın yaptığı açıklamaların salondaki vatandaşlar tarafından alkışlanması üzerine AK Parti ve MHP grupları meclis salonunu terk etti. Meclis toplantısı sonrası AK Parti ve MHP Mudanya ilçe başkanları basın açıklaması yaptı. Muhalefet grubu, Başkan Türkyılmaz’ın meclise hakim olamadığından dolayı salonu terk etmek zorunda kaldıklarını savundu. MHP Mudanya İlçe Başkanı Yüksel Kesen, Türkyılmaz’ın sıra dışı çıkışları olduğunu belirtirken, AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Erdal Kaya, meclisi çalışamaz hale getiren Türkyılmaz’ın şovmenliğe soyunduğunu öne sürdü.
MHP Grup Sözcüsü Yaşar Ardıç, meclis salonunun futbol karşılaşmasındaymış gibi bir havaya büründürüldüğünü iddia ederek, bundan sonraki meclislerde usulüne uygun bir toplantının yapılmasını diledi.
İktidardaki meclis üyelerinin toplantıya gelmemesiyle meclisin toplanamamasının Cumhuriyet tarihinde ilk olduğuna dikkat çeken Kadir Kahraman ise, “Otobüslerle Tirilye’ye getirilen, önceden planlanmış, şova dayalı mecliste yaşanan bu hareket de yine bir ilke sahne oldu. Meclis düzeni sağlanamadığı için muhalefet üyelerinin toplantıyı terk etmesi de ikinci bir ilk oldu” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>