Mudanya çöplüğe döndü

Mudanya’da bir süredir çöp toplama çalışmalarının yeterince yapılmaması nedeniyle oluşan çöp yığınları vatandaşın tepkisini çekiyor.

12 Eylül 2015 Cumartesi, 11:03
mudanya

Mudanya merkez, Güzelyalı ve Tirilye bölgelerinde günlerce alınmayan çöpler özellikle yaz aylarında utanç verici görüntüler oluşturuyor. Mudanya Belediyesi’ni telefon yağmuruna tutan vatandaşlar, belediyeden tatmin edici cevap alamıyor. Personel sayısının 500’e ulaştığı iddia edilen Mudanya Belediyesi’nin çöp toplama işini bile yapamaması büyük tepki topluyor. Cadde ve sokaklarda biriken kokan ve mikrop saçan çöp yığınları, vatandaşların tüm tepkilerine rağmen yükseldikçe yükseliyor.

Vatandaşlar Bursa’nın denize açılan kapısı olan Mudanya’da uzun zamandır devam eden çöp sorununa çözüm bulunmasını isterken, yapılan tüm şikayetlere rağmen çöplerin toplanmadığından yakınıyor. Mudanya Belediyesi’nin boy boy afişler asarak köyleri temizlediğini ilan ettiğini anlatan vatandaşlar, Mudanya merkezinin ise çöpten geçilemez hale geldiğini ifade ediyor. Vatandaşlar Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı da görevini yapmaya ve çöp sorununa çözüm bulmaya davet etti.

231

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>