Son Dakika
25 Ekim 2016 Salı

Mudanya Belediyesi’nden “Yıkım” açıklaması

23 Nisan 2015 Perşembe, 22:42
Mudanya Belediyesi

Mudanya Belediyesi, Altınkum’daki Kafe Kale’nin belediye ekiplerince yıkılmasıyla ilgili sitemizde yer alan haber üzerine bir açıklama yayınladı. Mudanya Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklama şöyle:

MUDANYALI HEMŞEHRİLERİMİZE VE TÜM KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR!
Güzelyalı Burgaz Mahallesi Beyazkayalar Mevkii’nde faaliyet gösteren Kafe Kale’nin bulunduğu yerin Mudanya Belediyesi İmar Planı’na göre yeşil alanda olması ve söz konusu yerin yıkımıyla ilgili kesinleşmiş Mahkeme kararının bulunması nedeniyle Kafe Kale’nin yıkımı Mudanya Belediyesi tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu yerle ilgili yasalara uygun olmayan şekilde önceki yönetim döneminde alınan kararlar nedeniyle, ilgili kişiler hakkında Belediye Başkanımız Hayri TÜRKYILMAZ tarafından Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur. Müfettiş incelemeleri sonucu ilgili kişiler hakkında İçişleri Bakanlığı’nca soruşturma izni verilmiş olup, mahkemece yargılanmaktadırlar. HALKA AİT ALANLARIN, HALKA KAZANDIRILMASI adına İmar Planında yeşil alan olan bu yer, park ve dinlenme alanı olarak Mudanyalı hemşehrilerimize hizmet verecektir. Tüm kamuoyunun ve Mudanyalı hemşehrilerimizin bilgisine önemle duyurulur.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>