Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Mudanya Belediyesi’ndeki zimmet depremi büyüyor

464 kez izlendi, 30 Haziran 2015 Salı

Mudanya Belediyesi’ndeki yolsuzluk soruşturmasına destek olduğu öne sürülen CHP’li Başkan Yardımcısı Metin Bağcı, CHP’li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz tarafından görevden alındı. Bağcı, “Neden görevden alındığımı öğrenmek istiyorum” diyerek basın toplantısı düzenledi

CHP’li Mudanya Belediyesi’nde rüşvet isteme iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma ortalığı karıştırdı. Belediyede insan kaynaklarında görevli eşi Nurdan Bağcı soruşturmada aleyhte ifade verince

CHP’li meclis üyesi Metin Bağcı Başkan Yardımcılığı görevinden alındı. CHP’li Hayri Türkyılmaz tarafından görevden alınan Metin Bağcı, düzenlediği basın toplantısında, “Neden görevden alındığımın açıklanmasını istiyorum” dedi.
İddiaya göre, bir bankanın çalışanları belediyede personele yönelik tanıtım ve satış yapmak isteyince özel kalem müdürü Mehmet Kartal bir miktar para istedi. Bunun üzerine savcılık soruşturma başlattı. İddiaya göre olaya tanık olan Başkan Yardımcısı Metin Bağcı’nın insan kaynaklarında çalışan eşi Nurdan Bağcı da savcıya ifade verdi. Nurdan Bağcı soruşturmada aleyhte ifade verince belediye kreşine çaycı olarak sürüldü ve daha sonra belediyeden ayrıldı. Dün de CHP’li meclis üyesi olan Başkan Yardımcısı Metin Bağcı, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz tarafından görevinden alındı.
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın bir yazı ile görevden aldığı Belediye Başkan Yardımcısı Bağcı, konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Seçimlerden sonra belediyenin insan kaynakları biriminde işe alınan eşi Nurdan Bağcı ile birlikte Mudanyalı gazetecilere açıklama yapan Bağcı, “Çiğ ot yemedim ki karnım ağrısın. Neden görevden alındığımı öğrenmek istiyorum. Görevden alma yazısında, “görülen lüzum üzerine’ ifadesi geçiyor. Bunun açıklanmasını istiyorum. Bu açıklama ile zan altında kalmaktan kurtulacağım” dedi.
Metin Bağcı, gazetecilerin, “soruşturmada eşiniz Nurdan Bağcı’nın aleyhte ifade vermesi sebep olabilir mi” sorusuna, “Benim de tahminim bu yönde” karşılığını verdi.
Metin Bağcı, meclis üyeliğinden istifa etmeyi düşünmediğini kaydederken, basın açıklaması yapmak için anlaştığı iki mekanın yapılan tehditler üzerine bunu bir saatte iptal ettiğini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>