Motorsiklet hırsızları güvenlik kameralarına işte böyle yakalandı

Bursa’da anahtarları üzerinde bırakılan bir motosikleti 3 dakika içinde çalan hırsızlar, güvenlik kameralarına işte böyle yakalandı.

01 Eylül 2015 Salı, 19:13
MOTOSİKLET HIRSIZLARI GÜVENLİK KAMERALARINA İŞTE BÖYLE YAKALANDI

Bursa’da anahtarları üzerinde bırakılan bir motosikleti 3 dakika içinde çalan hırsızlar, güvenlik kameralarına işte böyle yakalandı.
Edinilen bilgiye göre olay, 31 Ağustos’ta merkez Osmangazi ilçesi Kükürtlü Caddesi’nde meydana geldi. 16 NPJ plakalı motosikletini park edip kıyafetlerini değiştirmek için evine giden Yusuf Madak, geri döndüğünde şoke oldu. Motosikletinin yerinde olmadığını fark edince hemen polisi arayan Madak, hırsızların yakalanmasını istedi.
Soğutma sistemi çalıştığı için eve girmeden önce motosikletin kontağını açık bıraktığını belirten Madak, “Geri döndüğümde motosikletin yerinde olmadığını gördüm. Hemen ruhsatla beraber karakola gittik. İfademizi aldılar. Bir tanıdığımız, motosikletin Gürsu’da görüldüğünü söyledi. Oraya da gittik, sokak sokak gezdik ama motosikleti bulamadık. Güvenlik kamerası görüntülerini de polise teslim ettik” dedi.
Motosikleti 2 hafta önce satın aldıklarını ve çok fazla seyahat edemediklerini de belirten Madak, zanlı ve bir arkadaşının bir hafta önce evlerinin yakınındaki trafo civarında görüldüklerini de kaydetti. Şüphelilerin kendisini takip ettiklerini ve anahtarın üzerinde bırakılmasını fırsat bildiklerini de sözlerine ekleyen Madak, suçluların bir an önce yakalanması ve motosikletinin bulunmasını beklediklerini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>