Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Modern hippiler Bursa’da…

Bursa, ‘Dijital çağın hippileri’ olarak nitelendirilen topluluğun festivali olan ‘Saykodelik Neonfest 2015’e ev sahipliği yapıyor.

17 Temmuz 2015 Cuma, 12:37
modern hippiler

Bursa’nın Kestel ilçesine bağlı Alaçam köyü, dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen ’Saykodelik’ müzik ve yaşam tarzının tutkunlarının festivali olan Neonfest’e ev sahipliği yapıyor. Giyim ve yaşam tarzlarıyla dikkat çeken gençler burada kamp kurup ateş yakıyor. Türkiye’de ilk olarak Bursa’da düzenlenen ve 19 Temmuz’a kadar sürecek olan festivalde gençler renkli kıyafetleri ve ışıklı kostümleriyle dans ederek adeta kendilerinden geçiyorlar. Konserlerde Ace Ventura, Animato, Captain Hook, Liquid Soul, Perfect Stranger, Avalon, Kaya Project, Shakta, Hiber Nation, Digitalis, Digicults, Merkaba gibi bir çok ünlü müzisyen grup ve DJ’ler sahne alıyor. Alanda konser etkinlikleri dışında, sanat galerisi, meditasyon, yoga, şifa çadırı ve organik ürünlerin satıldığı stantlarda yerini alıyor. Kestel ve çevresindeki köylülerin etkinliğe tepki göstermesi üzerine Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri bölge de yoğun güvenlik önlemi alırken rezervasyon yaptırmayan ve bileti olmayan kişiler festival alanına sokulmuyor. Festivalin biletleri ise 105 Euro’dan alıcı buluyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>