Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

MİT 1,5 ay önce uyarmış!

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın 1,5 ay önce yaptığı rutin uyarısında saldırı tehlikesine dikkat çekerek, “servis toplama alanlarına dikkat edin” dediği ortaya çıktı.

19 Şubat 2016 Cuma, 09:31
mit-1-5-ay-once-benzer-saldirilar-konusunda-8173758_x_2465_o

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) en son 7 Ocak 2016 tarihinde rutin olarak kritik kurumlara geçtiği uyarı yazısında, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık başta olmak üzereTürk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü gibi ilgili tüm kurumlara saldırılar konusunda hazırlıklı olunması gerektiği uyarısında bulunduğu öğrenildi.

PKK KONUSUNDA UYARIDA BULUNDU

CNN TÜRK’ün edindiği bilgilere göre, yazıda, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropollerde, terör örgütü PKK ve tüm yapılanmalarının canlı bomba ve sabotaj eylemleri planladığı hatta keşif çalışmalarının da yapıldığı yer aldı.

SERVİS TOPLAMA ALANLARINA DİKKAT ÇEKİLDİ

Uyarı yazısında ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleriyle emniyet mensuplarının kullandığı güzergahların ve servis toplanma yerlerinin hedef olabileceği uyarısında bulunuldu. MİT, olası riskli bölgeler arasında patlamanın gerçekleştiği Ankara Kızılay’daki servis toplama yerini de göstererek, gerekli önlemlerin alınması konusunda uyardığı da öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>