Misafirlerini beşizleriyle ağırlıyorlar

Bursa’da dünyaya gelen beşizlerin ailesi, çocuklarıyla beraber çifte bayram yaşıyor.

07 Temmuz 2016 Perşembe, 11:43
20160707AW795216_01

Bursa’da dünyaya gelen beşizlerin ailesi, çocuklarıyla beraber çifte bayram yaşıyor.

(ÖZEL HABER) BAYRAMDA MİSAFİRLERİNİ BEŞİZLERİYLE AĞIRLIYORLAR BURSA’DA DÜNYAYA GELEN BEŞİZLERİN AİLESİ, ÇOCUKLARIYLA BERABER ÇİFTE BAYRAM YAŞIYOR

Bursa’da Hatice ve Fatih Yılmaz çifti, Ramazan bayramına beşizleriyle birlikte girmenin mutluluğunu yaşıyor. Beşizleri sebebiyle akraba ziyareti ve gezmeye gidemediklerini ifade eden baba Yılmaz, bayramı evde beşizlere bakarak geçirdiklerini söyledi.
Ağrı’da 8 yıl önce evlenen Hatice ve Fatih Yılmaz çifti, uzun süre çocuk sahibi olabilmek için tedavi gördü. 5 yıl çocukları olmayan Yılmaz çiftinin tedavi sonucu 3 yıl önce ‘Ecrin’ isimli kızı dünyaya geldi. Ecrin’e kardeş olması için bir çocuk sahibi daha olmak isteyen ailenin beşiz kızları oldu. Aile kızlarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın annesinin ismi de olan Tenzile ile Hira Nur, Havva, Rabia ve Berfin isimlerini koydu. Türkiye’nin ikinci beşiz bebekleri olan Ağrılı Fatih ve Hatice Yılmaz çiftinin beşiz bebekleri ilk bayramı görmenin sevincini yaşadı. Beşizlerin karnını doyuran anne Yılmaz, ardından çocuklarının kıyafetlerini giydirdi. Beşizler, pembe renkli beşiklerinde günlerini geçirirken, beşikleri iplerle bağlayan aile, çocuklarını sallıyor. Sağlıkları gayet yerinde olan beşizlerin tek sıkıntısı aileleriyle birlikte dışarı çıkamamaları. Bayramlarını evlerinde geçiren ve akraba ziyaretlerine gidemeyen çift, tüm gününü beşizlerle ilgilenerek geçiriyor. Çiftin akrabaları ise bayram sebebiyle aileyi ziyaret edip, beşizleri seviyor.

Tüm müslüman alemin bayramını kutlayan baba Fatih Yılmaz, “İnşallah Ramazan bayramı hayırlara vesile olur. Bu bayramı evimizde çocuklarımızla geçirmeye çalışıyoruz. Çocuklarımız evimize neşe kattılar. Herkes bayramda denize veya ziyaretlere giderken, biz evimizde bayramımızı geçiriyoruz. Bu sıkıntılarda olacak. Çocuklarımız büyüdüğü zaman bize anı olacak. Türkiye’de ikinci olarak bizim beşizlerimiz oldu. Şuanda duyduğum kadarıyla da Adana’da üçüncüsü olmuş. Allah onların yardımcıları olsun. 3 saatlik bir uyku oluyoruz. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye teşekkür ediyorum. Kendisi bizi işe aldı. Evime ekmek götürüyorum. Beşizlerimin de ilk bayramı. Bayramımız böyle geçiyor” dedi.
Anne Hatice Yılmaz ise “Eşim sabah işe gittiği zaman bebekler uyanıyor. Onları sıraya diziyorum. Altını değiştirip, karınlarını doyuruyorum. Eşimin kardeşi bana yardımcı oluyor. Daha sonra yemek hazırlıyorum. Eşim işten gelince de beraber bakıyoruz. Çocuklarımızla da ilk bayramımız. Herkesin bayramı kutlu olsun. Evimize neşe kattılar” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>