Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Miniklerin hayran bırakan dostluğu

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, küçük bir çocuk ile tay arasındaki dostluk görenleri şaşırtıyor. Sevimli tay, kendisini çikolatayla besleyen çocuktan başkasını sırtına bindirmiyor.

05 Kasım 2015 Perşembe, 13:59
at

İnegöl’e bağlı Alibeyköy’de, 2.5 yaşındaki Kıvanç Torun, dedesinin satın aldığı tay ile gün boyu eğleniyor. Küçük Kıvanç’ı gün boyu sırtında gezdirip eğlendiren sevimli tay, bir başkasının sırtına binmesine ise izin vermiyor. Her sabah uyandığında bahçedeki 6 aylık tayın yanına koşan küçük Kıvanç, tayı ot ile beslerken, kendi yediği çikolatayı da onunla paylaşıyor.
Dede Ergün Torun, “Bir ay önce bir arkadaşımdan 5 aylık bir tay aldım. Güzel bir tay olduğu için büyütmek istedim. 2.5 yaşındaki torunum Kıvanç ile arkadaş oldular. Her gün beraber oynuyorlar. Her sabah torunum yanıma gelip tayın yanına gitmemizi ve onu üzerine bindirmemi istiyor. Sabah akşam beraber zaman geçiriyorlar. Başka çocukları üzerine bindirmiyor. Kıvanç tayı hem çikolata ile hem de otla besliyor. Beraber büyüyorlar” dedi.
Önümüzdeki senelerde torununu sünnet ettirmeyi düşündüklerini ifade eden Dede Ergün Torun, “Önümüzdeki senelerde torunum ve tay büyümüş olacak. İkisi de büyüdüğünde, torunumun sünnet cemiyetinde mahallemizin sokaklarında gezdireceğim” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>