Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Bakan’dan Şehir Hastanesi’ni engelleyen CHP’ye sert sözler

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, CHP’nin seçim vaatlerini atasözleriyle eleştirerek, “Milleti aldatmaya çıkanlar kendilerini aldatır” dedi. Bakan; İznik ilçesinde vatandaşlarla kahvaltı etti, zabıtanın elinden aldığı bisiklete bindi. Bakan Müezzinoğlu, Şehir Hastanesi’ni mahkemeye taşıyan CHP’lileri ise sert sözlerle eleştirdi

21 Nisan 2015 Salı, 13:06
bakan bisiklet

Bursa’nın İznik ilçesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, CHP’nin seçim vaatlerini değerlendirdi. CHP’nin bol keseden attığını ifade eden Bakan Müezzinoğlu, “Bakın şimdi bol keseden atıyorlar. Keşke arkasında projeleri olsa. Keşke nasıl yapacaklarını söyleyebilseler. Bizim Batı Trakya’da bir söz vardır, ‘adamakla mal tükenmez’ derler. Ada, bol keseden ada. Ya da Anadolu’da biz söz vardır, ‘kuşları avlamak için atılan yem, mertlik ve cömertlik değildir’ der. Bu millete ‘bidon kafalı, aklı ermez, göbeğini kaşıyan adam’ dediler. Zannediyorlar ki bu millet, iki lafla kandırılacak bir millet. Bugüne kadar olduğu gibi milleti aldatmaya çıkanlar kendilerini aldatır. 7 Haziran akşamı, millet ile birlikte yürüyen, milleti dert edinen, milleti yarınlara daha güçlü götüren kadrolar daha güçlü bir şekilde iktidar olacak. Milleti aldatma tezgahı peşinde koşanlar yine milletten cevap alacak” diye konuştu.
Türkiye’de 36 bin yatak kapasiteli 220 hastanenin inşaatının devam ettiğini hatırlatan Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ey CHP, ey MHP, ey HDP, üçünüz bir araya gelseniz bunları siz çökertirsiniz, yapamazsınız. Çünkü sizde yapma gibi bir irade yok. Bozma, çatışma, ayrıştırma gibi bir durumunuz var. Biz AK Parti olarak bugün için 36 bin yatak kapasiteli 220 hastaneyi yapıyoruz. Kamu-özel işbirliği ile de 26 bin yatak kapasiteli 17 tane büyükşehir hastanesinin de inşaatı devam ediyor. İnşallah 9 Mayıs’ta bin 300 yataklı Bursa Şehir Hastanesi’nin de temelini atacağız. Bursa’yı hem bölgenin sağlık merkezi hem de sağlık turizmi merkezi yapacağız. Şimdi CHP’li kardeşlerime soruyorum, Bursa Şehir Hastanesi’nin inşaatını durdurmak için Anayasa Mahkemesi’ne gittiniz, yürütmeyi durdurma kararı istediniz. Yasal düzenlemelerin iptal kararını istediniz. Peki, bin 300 yataklı bu şehir hastanesini Bursa’ya kazandıramazsak, Bursa nasıl gelişecek? Bu hastaneleri ilçelerde çil çil yapmazsak, vatandaşlarımız yarınlara nasıl umutla ve güvenle bakacak? Bunların tek bir görevi var. Bozmak, yıkmak, iftira atmak. Makul eleştirilerin başımızın üstünde yeri var ama makul eleştiri de yok.”
İzniklilerden 400 milletvekili ile yeni anayasa ve başkanlık sistemi için daha güçlü destek istediklerini ifade eden Bakan Müezzinoğlu, mevcut İznik Devlet Hastanesi ile yapımı süren yeni hastaneye giderek incelemelerde bulundu.

BAKAN BİSİKLETE BİNDİ

Yenişehir Kapı’da karşılanan Müezzinoğlu, beraberindeki heyet ile birlikte kısa bir yürüyüşün ardından hemen önünde seyreden iki bisikletli zabıta memurunu durdurdu. Yağmura aldırış etmeyen Müzezzinoğlu bisiklete binerken, partililer ise bakana yetişebilmek için peşinden koştu. Ardından Atatürk Caddesi üzerindeki kahvehaneye uğrayarak, vatandaşları selamlayan Bakan Müzezzinoğlu, burada kahvaltı yapmakta olan Serkan Akın’ın azığından katık yaptı. Gazetecilere dönerek, “Sizlere iki tane malzeme verdim. iyi olmadı mı? Yeni hastane ziyareti arka planda kaldı” diyerek espri yaptı.
Buradan da yaya olarak ayrılan bakan, belediye çay bahçesine geçti. Burada kendisini bekleyen vatandaşları selamlayan bakanı Pele lakaplı meşhur cazgır Mehmet Tura manilerle karşıladı. Müezzinoğlu ve beraberindeki heyet, buradan da Orhangazi yolu üzerinde yapımı tamamlanmak üzere olan yeni İznik Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>