Son Dakika
20 Ekim 2016 Perşembe

Mevlana’da birincilik ödülü Erzurum’a gitti

Osmangazi Belediyesi’nin Milli Eğitim Bakanlığı ve Bursa Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği iş birliğiyle bu yıl Türkiye genelinde düzenlediği Liselerarası Mevlana Şiir Yarışması’nın sonuçları belli oldu. Bu yılki yarışmada birinciliği Erzurum Nevzat Karabağ Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Alperen Enes Bayer kazandı.

28 Nisan 2015 Salı, 14:08
0

Türkiye’nin 65 ilinden toplam 560 eserin başvurduğu yarışmanın jüri üyeliklerini Dumlupınar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Kemikli, Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alev Sınar Uğurlu, Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Sadettin Eğri, Yazar Metin Önal Mengüşoğlu ve Cevat Akkanat yaptı.
Bu yıl “Mevlana’da İnsan” konu başlığı altında düzenlenen ve Türkiye genelinden yoğun bir katılımın olduğu yarışmada birincilik ödülünü, Erzurum Nevzat Karabağ Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Alperen Enes Bayer isimli öğrenci kazandı. Jüri üyelerinin dereceye girenleri belirlemekte zorlandığı yarışmada ikincilik ödülü Bursa İMKB Gürsu Anadolu Lisesi’nden Abdullah Yardımcı’nın olurken, üçüncülük ödülü ise Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nden Ebru Tabioğlu’na verildi. Yarışmada mansiyon ödülü kazanan isimler ise, İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi’nden Mertcan Nazar, Ankara Özel Asfa Ferda Fen Lisesi’nden Elif Özdemir ve Açık Öğretim Lisesi’nden Muhammed Mahsun Gülen oldu. Bu yılki Osmangazi Belediyesi özel ödülü Bursa Tunçsiper Lisesi’nden Mehtap Özyurt’un olurken, Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği özel ödülü ise, Iğdır Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi’nden Veysi Toktaş’ın oldu.
Bu seneki yarışmaya katılan 560 eser arasından seçilen 56 eser, Osmangazi belediyesi tarafından bastırılacak olan kitaba girmeye hak kazanırken, basılacak olan kitap hazırlıkların tamamlanmasının ardından düzenlenecek ödül töreninde dağıtılacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>