Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Mermer yatağının fiyatı dudak uçuklatıyor

Bursa İnşaat 2015 Fuarı’nda sergilenen mermer yatak odası ve mermer yatak, fiyatı ve görünümüyle şaşırtıyor. Bursalı firma tarafından sadece bir tane üretilen ve değeri 50 bin lirayı bulan onix mermer yatak, talep olması halinde yeniden üretilecek.

10 Nisan 2015 Cuma, 09:19
1

Bursa İnşaat 2015 Fuarı’nda sergilenen birbirinden ilginç konuk dekorasyonları ilgi görüyor. Bursalı mermer firmasının mermerden yaptığı mini yapı ve mermer yatak görenleri hayrete düşürdü. Mermer yatağın eteğindeki renk ve desenler göz kamaştırırken, fiyatı da dudak uçuklatıyor.
Ay Kardeşler firmasının yetkilisi İskender Burukhamzaoğlu, mermer yatağının özellikleri hakkında bilgi verdi. Burukhamzaoğlu, “Bursa’da ilk kez teşhir ettiğimiz onix mermer yatağımız, mezarda değil yatakta da mermerin işlenebileceğini gösteren ilk ve yeni bir çalışmamız. Yüzde 100 yerli malı olan, Manisa bölgesinden çıkarttığımız onix mermerinden yapıldı. Onix mermerinin özelliklerinden birisi, ışığı geçiriyor. ‘İnavosyon olarak ne yapabiliriz’ diye düşündük. Firmamızdaki arkadaşlarımızla birlikte uzun süren bir çalışma sonrası tasarladık” dedi.

FİYATI 50 BİN LİRA
İskender Burukhamzaoğlu, “Bu yatağa sahip olmak isteyenler için fiyat 30 bin lira ile 50 bin lira arasında değişiyor. Bu, onix mermerinin pahalı olmasından kaynaklanmıyor. Mermerin kendi içerisinden çıkan nadide değerlerden birisi, damar takibi ile birlikte oluşan görsel zenginliğin buluşup buluşmaması kısmıdır. Yatağın etekleriyle arkasındaki renk ve desenlerin birbirine yakın olması ayrı bir özellik. 3 boyutlu dediğimiz tamamen orijinal desenlerin yakalanması çok önemli. Bu desenler yakalandığı zaman mermer çok değerli oluyor. Böyle bir parçadan yapılmış mermer yatağımızın fiyatı daha yüksek oluyor. Bundan bir adet ürettik. Talep olması halinde yeni mermer yataklarından da yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu.
Yabancı mankenler tarafından tanıtılan mermer yatağın yanı sıra mermer ofis, mermer bina tasarımı, mermer bahçe ve mermer platform da fuarda büyük ilgi gördü. Karagöz ve Hacivat tarafından orta oyununun sergilendiği mermer platformun arka tarafında gölge oyunu yansıması da dikkat çekiyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>