McDonald's ve KFC'den yasak!

McDonald's ve KFC, İngiltere'deki bazı şubelerinde, toplum düzenini bozan davranışlar sergiledikleri nedeniyle 18 yaşın altındakilere restoran içinde yemek yemeyi yasakladı.

GÜNDEM, 02 Mart 2016 Çarşamba, 11:46
McDonald's ve KFC'den yasak!
Fast food zincirleri McDonald's ve KFC, İngiltere'deki bazı şubelerinde, 18 yaşın altındakilere restoran içinde yemeyi yasakladı. Gerekçe ise, "toplum düzenini bozan davranışları". Yasak kararı alan KFC restoranı, "Elimizdeki tek çözümün bu olması çok üzücü" açıklaması yaptı. KARAR 20 GENCİN KAVGA ETMESİYLE ALINDI Karar, birkaç hafta önce İngiltere'nin Stoke-on-Trent bölgesindeki bir McDonald's şubesinde 20 ergen arasında çıkan kavgadan sonra alındı. Silahlı polislerin ve bir helikopterin de gönderildiği kavgada silahlar da çekilmişti. Gözaltına alınan sekiz kişi daha sonra kefaletle serbest bırakıldı. YALNIZCA EBEVEYNLERİYLE GİDEBİLECEKLER
Fast food zincirinin yeni kararına göre bazı şubelerde 18 yaşın altındakiler artık yalnızca yanlarında bir ebeveynle restoran içinde yemek yiyebilecek. Aksi takdirde ise yalnızca paket servisten yararlanabilecekler. McDonald's, yasağın amacının diğer müşterileri korumak olduğunu ve 'şimdilik' uygulamada kalacağını söylüyor. Firma, özellikle gençleri hedef almadıkları belirtiyor fakat soruna dikkat çekilmesi gerektiğini ifade ediyor. mcdonald-s-ve-kfc-den-18-yas-altina-yasak-8214667_8743_m BÖLGE HALKI NE DİYOR? BBC Newsbeat, Stoke-on-Trent'e gidip yasağın bölgede nasıl karşılandığını araştırdı. 26 yaşındaki Scott, McDonald's ve KFC'nin 2016'nın ''gençlik kulübü'' olduğu görüşünde: "İnsanlar okuldan sonra şehir merkezine, McDonald's'a gidiyor çünkü ucuz. Gidecek başka yerleri yok." 23 yaşındaki Lauren ise tepki gösteriyor. Lauren'ın ailesi kavganın çıktığı Meir Park şubesindeki restorana yakın oturuyor. Lauren, "Aralarında 5-6 yaşlarındakilerin bile olduğu çocuklar o sokaklarda yürüyor, orada tartışan iki büyük çete var. Çocuklarımın oralarda olmasını istemiyorum. Bu nedenle Meir'den taşındım." diyor. "TOPLUM DÜZENİNİ BOZUYORLAR" McDonald's yasakla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Çalışanlarımız ve müşterilerimizin restoranlarımızda her zaman keyifli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz." "Bazı restoranlarda son dönemde toplum düzenine aykırı davranışlar görüldü. Polisle yapılan görüşmeler sonucunda şimdilik bazı geçici kısıtlamalar getirildi." "Bu ülke genelinde konulan bir yasak değil. Mevcut başka sorunlar yaşayan diğer restoranlara ek önlemler getirildi." Yasağa katılan KFC restoranı da şu açıklamayı yaptı: "Elimizdeki tek çözümün bu olması çok üzücü. Bazı müşterilerimizi hayal kırıklığına uğratacağımız için üzgünüz." "Fakat bu yasağın uygulanmaya başladığı zamandan bu yana restoranlarda kayda değer ilerleme kaydedildi ve yerel toplum merkezlerinden ve müşterilerden destek gördük."
YAŞAM
Faciadan son anda kurtuldular...
Konya'nın Kulu ilçesi yakınlarında önüne çıkan otomobile çarpmamak için manevra yapan sürücünün a...
SPOR
G.Saray'a Avrupa müjdesi
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, UEFA'nın verdiği cezayı bu sene çektiklerini belirterek,...
EKONOMİ
Emeklileri böyle dolandırdı!
İstanbul'da iş bulma vaadiyle 14 kişinin yaklaşık 36 bin TL parasını dolandıran zanlı, son vurgun...
DÜNYA
Cezaevine saldırı! 16 ölü...
Rus uçaklarının Suriye'nin İdlib şehrine yönelik hava saldırısında 16 kişi hayatını kaybetti.
SİYASET
Bulgaristan'da Türklere kirli oyun!
Bulgaristan'ın, Türklerin oy kullanmalarını engellemek için "Kiril alfabesi" ile sandık kurulu hu...
YAŞAM
Mart ayında denize girdiler!
Türkiye'nin turizm merkezlerinden biri olan Bodrum'da deniz sezonu açıldı. Çok sayıda vatandaş sı...