McDonald's ve KFC'den yasak!

McDonald's ve KFC, İngiltere'deki bazı şubelerinde, toplum düzenini bozan davranışlar sergiledikleri nedeniyle 18 yaşın altındakilere restoran içinde yemek yemeyi yasakladı.

GÜNDEM, 02 Mart 2016 Çarşamba, 11:46
McDonald's ve KFC'den yasak!
Fast food zincirleri McDonald's ve KFC, İngiltere'deki bazı şubelerinde, 18 yaşın altındakilere restoran içinde yemeyi yasakladı. Gerekçe ise, "toplum düzenini bozan davranışları". Yasak kararı alan KFC restoranı, "Elimizdeki tek çözümün bu olması çok üzücü" açıklaması yaptı. KARAR 20 GENCİN KAVGA ETMESİYLE ALINDI Karar, birkaç hafta önce İngiltere'nin Stoke-on-Trent bölgesindeki bir McDonald's şubesinde 20 ergen arasında çıkan kavgadan sonra alındı. Silahlı polislerin ve bir helikopterin de gönderildiği kavgada silahlar da çekilmişti. Gözaltına alınan sekiz kişi daha sonra kefaletle serbest bırakıldı. YALNIZCA EBEVEYNLERİYLE GİDEBİLECEKLER
Fast food zincirinin yeni kararına göre bazı şubelerde 18 yaşın altındakiler artık yalnızca yanlarında bir ebeveynle restoran içinde yemek yiyebilecek. Aksi takdirde ise yalnızca paket servisten yararlanabilecekler. McDonald's, yasağın amacının diğer müşterileri korumak olduğunu ve 'şimdilik' uygulamada kalacağını söylüyor. Firma, özellikle gençleri hedef almadıkları belirtiyor fakat soruna dikkat çekilmesi gerektiğini ifade ediyor. mcdonald-s-ve-kfc-den-18-yas-altina-yasak-8214667_8743_m BÖLGE HALKI NE DİYOR? BBC Newsbeat, Stoke-on-Trent'e gidip yasağın bölgede nasıl karşılandığını araştırdı. 26 yaşındaki Scott, McDonald's ve KFC'nin 2016'nın ''gençlik kulübü'' olduğu görüşünde: "İnsanlar okuldan sonra şehir merkezine, McDonald's'a gidiyor çünkü ucuz. Gidecek başka yerleri yok." 23 yaşındaki Lauren ise tepki gösteriyor. Lauren'ın ailesi kavganın çıktığı Meir Park şubesindeki restorana yakın oturuyor. Lauren, "Aralarında 5-6 yaşlarındakilerin bile olduğu çocuklar o sokaklarda yürüyor, orada tartışan iki büyük çete var. Çocuklarımın oralarda olmasını istemiyorum. Bu nedenle Meir'den taşındım." diyor. "TOPLUM DÜZENİNİ BOZUYORLAR" McDonald's yasakla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Çalışanlarımız ve müşterilerimizin restoranlarımızda her zaman keyifli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz." "Bazı restoranlarda son dönemde toplum düzenine aykırı davranışlar görüldü. Polisle yapılan görüşmeler sonucunda şimdilik bazı geçici kısıtlamalar getirildi." "Bu ülke genelinde konulan bir yasak değil. Mevcut başka sorunlar yaşayan diğer restoranlara ek önlemler getirildi." Yasağa katılan KFC restoranı da şu açıklamayı yaptı: "Elimizdeki tek çözümün bu olması çok üzücü. Bazı müşterilerimizi hayal kırıklığına uğratacağımız için üzgünüz." "Fakat bu yasağın uygulanmaya başladığı zamandan bu yana restoranlarda kayda değer ilerleme kaydedildi ve yerel toplum merkezlerinden ve müşterilerden destek gördük."
BURSA
Bursa'yı dolu vurdu!
Bursa'da sağanak yağmur doluyla birlikte etkisini gösterdi.
YAŞAM
Megakenti yine sel bastı! (VİDEO)
İstanbul'da meteorolojinin uyarılarının ardından beklenen şiddetli yağmur doluyla birlikte etkisi...
BURSA
Bursa'da su kesintisi
Bursa'nın Yıldırım ilçesinde su kesintisi yapılacak. 
BURSA
Bursalılar dikkat! Kent Meydanı trafiğe kapatılacak
Bursalı sürücüleri ilgilendiren önemli bir açıklama geldi.
YAŞAM
Ünlü tatil yeri alev alev!
Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda mangal ateşinden çıktığı iddia edilen yangın, şiddet...
BURSA
Göl faciasında acı detay!
Bursa'nın İznik İlçesinde, 4 kişinin boğularak can verdiği olayda göle deniz yatağıyla giren 14 y...
Göz göre göre ölüme sürükleniyorlar
Bursa'da sıcaktan bunalanlar denize akın etti
İşte dünyanın en seksi kadını
Zamanlama harikası fotoğraflar

En Çok Okunan Haberler