Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Matlı, “2015 ihracat hedefinden uzağız”

07 Ağustos 2015 Cuma, 14:53
ihracat

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Temmuz ayında ihracatın geçen yılın aynı ayına göre yüzde 13 düşerek 10 milyar 857 milyon dolar olarak gerçekleşmesiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Ülke ekonomisinin tekrar eski istikrarına kavuşmasını ve siyasilerimizin bu süreci uzatmamasını temenni ediyoruz” dedi.
Son 12 aylık ihracatın geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,9 düşerek 148 milyar 567 milyon dolara gerilediğine değinen Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, “Bursa’nın ihracatı da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 13,5 azalarak, 930 milyon 344 bin dolar olarak gerçekleşti. Maalesef düşüş tarım ürünleri ihracatında da sürüyor. Bursa’nın Temmuz ayı tarım ürünleri ihracatı geçtiğimizin yılın aynı dönemine göre yüzde 4 azalarak, 22 milyon 570 bin dolar olarak gerçekleşti ve son bir yıllık ihracat sonuçları 2015 ile ilgili 173 milyar dolarlık yıl sonu hedefinin uzağında kaldı” şeklinde konuştu.BURSA TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖZER MATLI: "2015 İÇİN HEDEFLENEN 173 MİLYAR DOLARLIK İHRACATIN UZAĞINDAYIZ"
BTB Yönetim Kurulu Başkanı Matlı, “Gelinen nokta bizlere göstermektedir ki bir an önce hükümetin kurulması ve piyasalardaki bu çekimserliğin azalması gerekiyor. Bizler iş dünyasının temsilcileri olarak ülke ekonomisinin yeniden istikrarına kavuşmasını, ihracat artışının eski seviyelerine dönmesini ve siyasilerimizin bu süreci uzatmamasını temenni ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>