Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Mart ayında düşe kalka kayak keyfi…

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan Uludağ’da pistler acemi kayakçılarla dolup taştı.

12 Mart 2016 Cumartesi, 14:50
uludağ pist acemiler

Hava sıcaklığının mevsim normalinin üzerinde olması sebebiyle Uludağ’da oteller yavaş yavaş sezonu kapatmaya başladı. Usta kayakçılardan mahrum kalan pistlere ise acemi kayakçılar akın etti. Güneşli havayı fırsat bilen günü birlikçiler, kayakların üzerinde durabilmek için uzun uğraş verdi. Düşe kalka kaymaya çalışan vatandaşlar renkli görüntülere sahne olurken, bazı bölgelerde karın eriyip toprağın görünmesi dikkatlerden kaçmadı.
Kayak hocası Coşkun Eryıldırım, “Eskiden acemiler kayarken yaralanabiliyordu. Ama yeni kayak takımları ile bunlar ortadan kalktı. Kayak öğrenmek için 6 saat kafi. Ama bu yaşa bağlı olarak değişebiliyor. Sezonunu kapanması ile kimseler kalmadı. Günü birlik gelenler var” dedi.
İstanbul’dan grup halinde Uludağ’a gelen gençler ise, “Düşe kalka kayak öğrenme çalışıyoruz. Ama başaracağımıza inanıyoruz. Böyle bir ortam beklemiyorduk. Çok güzelmiş” dedi.
Hava sıcaklığının 5 derece olduğu Uludağ’da bu gece itibariyle kar yağışı bekleniyor. En düşük hava sıcaklığının ise 2 derece olması tahmin ediliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>