Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Mamalarını alıp barınağa koştular

Bursa’da öğrenciler harçlıklarıyla aldıkları mamaları Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi yetkililerine teslim etti.

06 Haziran 2015 Cumartesi, 18:07
barinak

Sahipsiz hayvanlar için “Mamanı Kap Gel” adıyla bir kampanya düzenleyen özel bir okulun öğrencileri, harçlıklarıyla aldıkları kuru mamaları Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne teslim etti. Öğretmenleri ile birlikte hayvan barınağını ziyaret ederek aldıkları kuru mamaları teslim eden öğrencilere, barınak hakkında bilgi verildi. Avrupa’nın en büyük ve modern barınağı olan Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi merkezi hakkındaki tanıtım filmini de izleyen çocuklar, ardından barınağı gezerek kedi, köpek ve atları sevdi.
Projenin mimarı 6. sınıf öğrencisi Aslı Öztürk, köpeği kaybolduktan sonra “Mamanı Kap Gel” adıyla başlattığı yardım kampanyasını okulda öğretmenleri ve arkadaşları ile paylaştığını söyledi. Öztürk, “Onlar da benim bu projeme destek oldular. Bu gün de arkadaşlarımla birlikte aldığımız kuru mamaları getirip barınağa teslim ettik. Çok mutluyum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>