Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Makedonya’nın yaraları sarılıyor

Büyükşehir Belediyesi, sel felaketi için afet bölgesine 4 TIR yardım malzemesi gönderdi.

10 Ağustos 2016 Çarşamba, 13:53
MAKEDONYA’NIN YARALARI SARILIYOR

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Makedonya’da yaşanan sel felaketinin yaralarının sarılması için afet bölgesine 4 TIR yardım malzemesi gönderdi.
Büyükşehir Belediyesi’nce toplanan 4 TIR dolusu gıda, giyim ve temizlik malzemesi, Doğanbey’den yola çıkarıldı. Büyükşehir Belediyesi’ne ait katlı otoparkta yapılan uğurlama törenine katılan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, Bursa olarak dost ve kardeş Makedonya’nın her zaman yanında olduklarını söyledi. Dostluğun kötü günde belli olduğunu, Bursa’nın bu konudaki samimiyetini göstermek için Üsküp, Kumanova ve Hasanbeg’deki sel felaketine yönelik karşılık gözetmeksizin yardım kampanyası başlattıklarını belirten Recep Altepe, “Türkiye sıkıntılı bir dönem geçirmesine rağmen, halkımız yine güzel bir meziyetini gösterdi. Kendisi sıkıntıda iken kardeşlerini de düşündü. Can ve mal kayıplarına sebep olan, büyük tahribatın yaşandığı bölgeye el uzatan ilk millet olduk” diye konuştu.
Başkan Recep Altepe, yardım TIR’larının bölgenin talepleri doğrultusunda daha çok gıda ve ev eşyası ağırlıklı olduğunu ifade ederek, “İş adamlarından büyük destek aldık. Kimse taleplerimizi reddetmedi. Topladığımız malzemeler içerisinde su, un, yağ, şeker, makarna, pirinç, konserve, temizlik malzemeleri, bebek bezi, battaniye, kanepe, yatak, yorgan ve nevresim takımları gibi her türlü ihtiyaç maddesi var. Bizden istenilen malzemeleri TIR’lara yükledik. Şu anda bunlar öncü olarak yola çıkıyorlar. İnşallah yarın akşam orada olacaklar” şeklinde konuştu.
Yaşanan sel felaketiyle ilgili olarak Bursa Büyükşehir ile ilçe belediyelerinin yanı sıra MBB’ye bağlı üye belediyeleri de harekete geçirdiklerini söyleyen Recep Altepe, bir yandan Bursa, diğer yandan da MBB’nin desteğiyle Makedonya’daki yaraların en kısa sürede sarılmasını hedeflediklerini belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>