Lojman yıkılırken facianın eşiğinden dönüldü

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, depreme dayanıksız olduğu için yıkılma kararı alınan 6 katlı lojmanın yıkımı sırasında büyük bir tehlike atlatıldı. Binanın, İNGAZ Dağıtım İstasyonunun üzerine devrilmesi paniğe neden oldu.

18 Ağustos 2015 Salı, 17:57
yikim

Edinilen bilgilere göre, İnegöl’de faaliyette bulunan bir fabrikanın lojmanı olarak kullanılan Süleymaniye Mahallesi Halilağa Sokak ile Mimar Sinan Bulvarı arasındaki 6 katlı binanın depreme dayanıksız olduğuna dair rapor çıkmasının ardından yıkım kararı alındı. 17 Ağustos Pazartesi günü başlayan yıkım, bugün de devam etti.

İSTASYONUN ÜZERİNE YIKILDI, GAZ KAÇAĞI OLUŞTU
İş makineleri tarafından kolon kırma usulü yapılan yıkım sırasında, 6 bina bir anda hemen yanında bulunan İNGAZ Dağıtım İstasyonu’nun üzerinde yıkıldı. Yıkım sonucunda molozların altında kalarak zarar gören istasyondan gaz sızıntısı olması panik oluşturdu. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen İNGAZ ekipleri, istasyona giden gazı diğer vanaları kapatarak kestiler. İNGAZ ekiplerinin zamanında müdahalesi olası tehlikenin önüne geçti. Yıkım nedeniyle lojmanın etrafında güvenlik önlemi alan İnegöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, gaz kaçağının olmasının ardından ise güvenlik çemberini genişleterek, yıkımı izleyen vatandaşları uzaklaştırdı.
Molozların altında kalan gaz dağıtım istasyonunda incelemelerde bulunan İNGAZ Genel Müdürü Faruk Coşkun, “Allah beterinden saklasın. Bu çalışmaların daha dikkatli olması gerekiyor. Daha kısa zamanda müdahale edilmeseydi, büyük farklı sonuçlar doğurabilirdi. Bugün basın açıklaması bile yapamayabilirdik. Yazık yani. Daha dikkatli olmak gerekiyor. Üzücü bir durum” dedi.
Öte yandan, istasyonun yaklaşık 150 bin lira değerinde olduğu bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>