Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Lodos Bursa’yı uçurdu…İşte saatteki hızı…

80 kez izlendi, 12 Ocak 2016 Salı

Lodos, Bursa’da hayatı felç etti. Çok sayıda binanın camları kırıldı, sıva duvarları uçtu. Vatandaşlar ise yolda yürümekte güçlük çektiler. Yetkililer, soba yakılmaması konusunda ise Bursalıları uyarıyor

Bursa’da saatteki hızı 73 kilometreyi bulan şiddetli lodos, şehirde hayatı felç etti. Çok sayıda işyerinin camları kırıldı, ağaçlar devrildi, reklam panoları uçtu. Şehrin merkezinde fırtınaya yakalanan vatandaşlar ise yürümekte güçlük çekti.

lodos kizlar
Dün geceden beri etkili olan lodos Bursa’da hayatı olumsuz etkiliyor. Yetkililer, sobadan sızan karbonmonoksit gazına karşı vatandaşları uyarıp kömür yakmamalarını istedi. Şehrin tüm noktalarında kendini hissettiren lodos elektrik tellerini koparttı, camları kırdı. Bazı ağaçlar ise lodosa direnemedi.

lodos kirilan cam
Sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ise lodos sürpriziyle karşılaştı. Şehreküstü Meydanı’nda bazı vatandaşların saatteki hızı 73 kilometreyi bulan lodosa karşı direnemedikleri gözlendi.

DOĞANBEY TOKİ YİNE DÖKÜLDÜ

Lodos sebebiyle Doğanbey TOKİ’deki dış sıvalar yine döküldü. Her lodosta benzer manzaralar yaşarken, bu olaylardan sonra görevliler tarafından dış cephelerde defalarca tamirat yapılmıştı. Vatandaşlar, “Bir lodosta böyle oluyor, depremde ne olacak” diye sormadan edemediler.

toki

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>