Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Kut’ül Amare Yıldırım’da yad edildi

Yıldırım Belediyesi, ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu’nu ağırladı.

03 Mayıs 2016 Salı, 10:23
hlhkjfjkg

Yıldırım Belediyesi, ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu’nu ağırladı.
Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda, Bursa’da yaşanan terör saldırısından bahseden Ömer Döngeloğlu, “İnsanlar, İslam ahlakından ve faziletinden uzaklaştıkça mabetlere saldırabilecek kadar canileşebiliyorlar. Ama unutmasınlar ki vatanımızı bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Birlik beraberlik içeresinde bu zorlulukların üstesinden geleceğiz. Tıpkı bundan 100 yıl önce Kut’ül Amre’de, yenilmez denilen, üzerinde güneş batmayan imparatorluğun ordularını nasıl birlikte püskürttüysek, bugün de bu hain saldırılara birlik ve beraberlikle karşı koyacağız” dedi.
Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu sözlerine ekleyen Döngeloğlu, “Bu ülke Türk’e de, Kürt’e de, Sünni’ye de Alevi’ye de yeter. Yapmamız gereken bir olmak, birlik olmak ve kardeşlik çerçevesinde kenetlenmek” ifadelerini kullandı.
Şehitlik mertebesinin İslamiyet’teki yeri ve önemine işaret eden Döngeloğlu, “Zaferler vatan ve millet ruhuyla kazanılmıştır” diyerek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>