Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Kuşlar yuvalarına kavuşuyor

17 Mart 2016 Perşembe, 15:53
KUŞLAR YUVALARINA KAVUŞUYOR

İnegöl Belediyesi’nin Dörtçelik Endüstri Meslek Lisesi Mobilya Bölümü öğrencilerine yaptırdığı kuş evleri şehrin çeşitli yerlerine yerleştirilmeye başlandı.
Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen programla Dörtçelik Endüstri Meslek Lisesi Mobilya Bölümü öğrencilerinin çetin hava koşulları ile baş etmeye çalışan sokak hayvanları için kendi el becerileriyle ürettikleri 40 adet kedi, 8 adet kumru, 12 adet serçe ve 2 adet güvercin evi öğrenciler tarafından Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teslim edilmişti. Kültürpark içerisinde oluşturulan pisi bahçe kedi yaşam alanına ve ilçenin muhtelif yerlerindeki koruluk alanlarına yerleştirilen kedi evlerinin ardından kuş evlerinin de montajına başlandı.
Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “İnegöl Belediyesi olarak gerek sokak hayvanları için gerekse de doğada yaşayan hayvanlar için projeler üretiyoruz. Öğrencilerimizin ürettiği kedi evlerini Kültürpark içerisinde oluşturduğumuz pisi bahçe kedi yaşam alanına ve şehrimizin muhtelif yerlerindeki koruluk alanlarına yerleştirdik. Bu projemiz halkımızın beğenisini kazandı. Gelen talepler üzerine Yeniceköy Mahallemizde ikinci bir kedi yaşam alanı oluşturuyoruz. Ayrıca bunun yanı sıra bu hafta ekiplerimiz Mobilya Bölümü öğrencilerimiz tarafından yapılan kuş evlerinin montajını gerçekleştiriyorlar. Ağaç işçiliği ve mobilyasıyla ününü tüm dünyaya duyuran ilçemizde öğrencilerimizin kendi tasarımlarıyla kendi hayal güçleriyle ürettikleri bu ahşap yuvaların ilçemize ayrı bir değer kattığını düşünüyorum. İlçemizde bulunan hayvanların doğal yaşam ortamlarında en iyi şekilde yaşayabilmeleri için projeler üretmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde bu projelerimizin tanıtımını da gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

KUŞLAR YUVALARINA KAVUŞUYOR KUŞLAR YUVALARINA KAVUŞUYOR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>