Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Kur’an Kursu’nun temeli dualarla atıldı

08 Nisan 2016 Cuma, 21:18
NİLÜFERKÖY’E KUR’AN KURSUNUN TEMELİ ATILDI

Osmangazi Belediyesi’nin desteğiyle yapılacak olan Nilüferköy Kur’an Kursu’nun temeli atıldı.
Nilüferköy Mahallesi’nde yaptırılacak olan 150 öğrenci kapasiteli Kur’an kursunun temel atma törenine Osmangazi Kaymakamı Enver Ünlü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, müftülük yetkilileri ve vatandaşlar katıldı. Temel atma töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “2014 yılı seçimleri ile birlikte bizim mahallemiz olan Nilüferköy’e geçen dönemde çok önemli yatırımlarımız oldu. Yapmış olduğumuz cami ve çevre düzenleme çalışmaları, parklar, çocuk oyun alanları ve imar yollarının yenilenip asfaltlanması ile Nilüferköy, çok güzel bir görünüme kavuştu” dedi.
Temeli atılan Kur’an kursunun sadece Nilüferköy değil, bölgede yaşayan vatandaşların faydalanacağı, dini eğitim alacakları çok önemli bir merkez olacağını söyleyen Dündar, “Bu çalışmanın en güzel yanlarından biri de, işin devlet-vatandaş işbirliğinde gerçekleştiriliyor olması. Hayırsever bir vatandaşımızın yerini bağışlamasıyla yapımına başlanan Kur’an kursu, biz ve diğer hayırsever vatandaşlarımızın katkısıyla kısa sürede tamamlanacak. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin İslam ahlakı ile yetişmesine katkı sağlayacak bu hizmetin yapımına katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Zemin artı 2 kat olarak inşa edilecek olan Nilüferköy Kız-Erkek Kur’an Kursu’nun temeli dualarla atıldı.

NİLÜFERKÖY’E KUR’AN KURSUNUN TEMELİ ATILDI NİLÜFERKÖY’E KUR’AN KURSUNUN TEMELİ ATILDI

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>