Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Kukla ve gölge oyunları coşkusu Bursa’yı saracak

‘16. Uluslararası Bursa Karagöz, Kukla ve Gölge Oyunları Festivali’, bu yıl 23 – 28 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

09 Kasım 2015 Pazartesi, 08:31
karagoz-oyun

Büyükşehir Belediyesi Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından, Milletlerarası Kukla ve Gölge Oyunu Birliği (UNIMA) Türkiye Milli Merkezi’nin işbirliğiyle düzenlenen ‘16. Uluslararası Bursa Karagöz, Kukla ve Gölge Oyunları Festivali’, tüm kentte renkli gösterilere imza atacak.
Geleneksel Türk gölge oyunu Karagöz’ün, farklı kültürlerdeki gölge oyunlarının ve çeşitli kukla tiplerinin, çocuk ve gençlere tanıtılacağı festival, yerli ve yabancı tiyatro topluluklarını yine Bursa’da buluşturacak. Kentte keyifli anlara imza atacak olan festivalde bu yıl Türkiye ile birlikte 7 ülkeden katılan 22 ekip 17 ilçede, 21 ayrı sahnede 47 gösteri, 5 atölye çalışması ve 3 seminer gerçekleştirecek. Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Brezilya, Rusya, İspanya, İran ve Bulgaristan’dan ekiplerin katılacağı festivalde tüm gösteriler de ücretsiz izlenebilecek. Festival hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isteyenler, (0 224) 234 49 12 numaralı telefonla BKSTV’ye ulaşabilecekler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>