Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Küfür etmeyen taraftar dava açıyor

Küfür etmediği halde maçlardan men edilen ve peşin satın aldığı kombineleri yanan Bursaspor taraftarı TFF’ye dava açıyor. Bursaspor’un duayen yazarlarından Bursa Hakimiyet Köşe Yazarı Mustafa Tunçakın kaleme aldı.

11 Eylül 2015 Cuma, 11:07
BURSASPOR'DAN TERÖRE BAYRAKLI PROTESTO SON GÜNLERDEKİ TERÖR OLAYLARINI PROTESTO EDEN BURSASPOR TARAFTARLARI TRİBÜNLERDE, ALTYAPIDAN YETİŞEN FUTBOLCULAR DA SAHA İÇİNDE TÜRK BAYRAĞI SALLADI

Mustafa Tunçakın’ın bugünkü yazısı

Yusuf Ünler isimli kombine sahibi bir Bursaspor taraftarının, 4 tribün cezası ile ilgili olarak sürekli itirazları var.
“Binlerce Bursaspor taraftarının ve futbol seyircisinin bu önemli sorununa nedense basın da dahil kimse ilgi göstermiyor” diye şikayetini de eklediği bu ceza için bakın neler söylüyor:
“En az 20 yıldır kombine alıyorum. Şimdi ise stada girmek için işkenceler çekiyorum. Bu passolig uygulaması ve bu yönetim anlayışı nedeniyle artık kombine almayı da düşünmüyorum. Kapalı A tribünde PKK dışında bir küfür duymadım. Ben de küfür etmedim. Ancak hepimiz ceza aldık. Parasını peşin verdiğimiz Gençlerbirliği maçına giremeyeceğiz. Passolig mağdurları için kimseden bir ses ve tavır yok”
Hani derler ya, bu sistem sayesinde “Kurunun yanında yaş da yanıyor” diye.
Dün bu konu ile ilgili olarak, Bursaspor eski yöneticisi Av.Hakan Öztürk araya girdi ve şöyle bir görüş bildirdi:
“Çok mağduriyetler var. Birçok kişi küfür etmemesine rağmen, yanındaki etti diye maça giremeyecek. Bu sebeple biz dava açacağız. Kimin küfür ettiği ispatlanmadan, böyle bir işlemin yapılması da hukuk dışıdır”
Doğru, gerçekten hukuk dışı ama ilk darbeyi de maalesef Bursaspor aldı.
Hem de hayati önem taşıyan bir maçta.
Yedek kulübesinde bekleyen futbolcular gibi, dışarıda bekleyen yedek seyirci de olsa amenna.
Akıl almayan bir başka konu da, asıl suçu işleyenler tespit edilemiyorsa, bu passolig niye icat oldu ve neden kullanılıyor?
Bu arada 4 maçlık tribün cezası ile ilgili olarak Bölükbaşı’nın neden arazi olduğu ortaya çıktı. Tahkim Kurulu dün toplandı ve Bursaspor ile ilgili hiçbir karar çıkmadı.
Çünkü, itiraz bile edilmemişti.
Böylece Bölükbaşı’nın, taraftarı ve Bursaspor’u ortada bırakıverdiği resmen belgelenmiş oldu.

Kaynak: Bursahakimiyet

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>