Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Küçüklerden çevreye büyük katkı

Geri dönüşüme önem veren Yıldırım Belediyesi’nin çalışmalarına bir destek de öğrencilerden geldi.

06 Mayıs 2016 Cuma, 14:39
rsfghdfg

Geri dönüşüme önem veren Yıldırım Belediyesi’nin çalışmalarına bir destek de öğrencilerden geldi.
Yıldırım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin okullarda yaptığı atık pil toplama kampanyasına büyük ilgi gösteren öğrenciler, Ekim 2015-Nisan 2016 tarihleri arasında bin 208 kilogram atık pil topladı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Atık pillerin toplanmasında öğrencilerimizin hassas olması geleceğimiz adına bizleri mutlu etti. Gelecek nesillere temiz ve doğal kaynakları heba edilmemiş bir çevre bırakmak hepimizin öncelikli sorumluluklarından birisidir. Bu konuda hassasiyet gösteren bütün öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Atık pillerin çevreye ve insanlara verdiği zararların büyük olduğuna dikkat çeken Edebali, “Piller küçük boyutta olduğundan dolayı elimize aldığımız gibi sokaklara ve doğaya rahatlıkça atılabiliyor. İnsanların bilmediği bir husus ise, bir pilin doğaya ne kadar zarar verebileceğidir. Pillerin içinde bulunan elementler, toprağa ve suya karışarak zaman içerisinde bölgedeki canlıların yok olmasına sebebiyet veriyor” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>