Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Kriz en çok onları vurdu…Soluğu Türkiye’de aldılar

Yunanistan’ın içinde bulunduğu mali kriz ülkenin önde gelen mankenlerini de vurdu. Güzel mankenler, Yunanistan’da iş bulamayınca Türkiye’ye akın etmeye başladı. Tarkan Acar Ajans; 22 Yunan mankenle sözleşme imzaladı.

01 Temmuz 2015 Çarşamba, 12:12
yunan mankenler

Ülkelerinde tanıtım ve defile ücretlerinde yüzde 50 indirim yapmalarına rağmen iş bulamayan Yunan mankenler, artık Türk podyumlarını tercih ediyor.
Tarkan Acar Ajans da bu kapsamda ilk olarak 22 Yunan manken ile sözleşme imzaladı. Türkiye’de yabancı bir ülkede değil de kendi vatanlarında gibi hissettiklerini anlatan güzel mankenler, Türkiye’de iş alabilmek için ülkelerindeki ücretin yarısını almayı kabul ettiklerini söylediler.

KRİZ SÜRERSE YUNAN MODA HAFTASI TÜRKİYE’DE YAPILACAK”
Ajans sahibi Tarkan Acar ise Yunan modasının krize rağmen ayakta kalabilmesi ve Yunan mankenlerin krizi darbe almadan atlatması amaçlı kültürel bir defile hazırladıklarını belirterek, “Yunan Moda Haftası’nı 2016’da krizin devam etmesi durumunda Yunan modacıların da katılımıyla Türkiye’de gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

20 yaşındaki manken Denia Agalianu da krizle ilgili “Türkiye’de iş bulma şansım daha yüksek. Yunanistan’da kriz nedeniyle tasarımcılar defilelerini azalttı. Oynayabileceğimiz reklam filmleri de çok sınırlı. Türkiye benim için iyi bir çözüm” dedi.

23 yaşındaki Ioanna Dendi de “Moda artık Yunanistan için lüks” dedi. Katia Dede ise “Türkiye garanti bir pazar. Türk tasarımcılar, moda sektöründe büyük ilerleme kaydetti” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>