Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Kredi çekip dolandırıcılara verdi

Bursa’da kendisini polis olarak tanıtan şüphelilere inanan bir kişi 15 bin lirayı yatırıp, eve geldiğinde eşinin de aynı yöntemle dolandırıldığını iddia ederek polise müracaat etti.

15 Eylül 2015 Salı, 10:32
hirsiz

Olay, merkez Osmangazi ilçesi Demirtaşpaşa Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ü.Ş.’nin ev telefonunu arayan bir kişi kendisini polis olarak tanıttı. ‘Kuyumcudan yüklü miktarda sizin kredi kartınızla altın alındı. İfade için polis merkezine gelmeniz gerekiyor’ diyen sahte polis, Ü.Ş.’yi inandırdı. Ü.Ş., polis merkezine giderken, şüphelilerin kendisini yönlendirmesiyle, bankaya giderek 15 bin liralık kredi çekti. Parayı ATM’den şüphelilerin verdiği hesaba yatıran Ü.Ş.,eve geldiğinde eşi F.Ş.’nin de aynı yöntemle dolandırıldığını anladı. Bunun üzerine polis merkezine giden F.Ş. ile Ü.Ş., müracaatta bulundu.

Polis, olayla alakalı tahkikat başlattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>