Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Koyuna sezeryanlı doğum

Bursa Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından açılan hayvan hastanesi, koyun ve keçilerin doğumlarını sezaryenle yapıyor.

04 Eylül 2015 Cuma, 12:16
koyun

Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin 9 ay önce Bursa’da açtığı hayvan hastanesi, koyun ve ve keçileri tedavi ediyor. Osmangazi’deki hastaneyi açma gayelerinin sahada daha verimli hizmet verebilmek olduğunu belirten birlik yöneticileri, üyelerine ait koyun ve keçilere veterinerlik hizmeti verdiklerini, hasta olan hayvanları da Bursa’daki hastaneye getirerek ameliyat dahil tedavi ettiklerini söyledi.
Şu an hastanede bulunan iki kuzudan birinin solunum yolu, diğerinin de ciğerinden rahatsız olduğunu, ikisinin de tedavi edildikten sonra sağlıklı olarak sahiplerine teslim edileceğini ifade eden Birlik Başkanı Yıldırım Onan, maksatlarının 15 bini aşkın üyelerinin yarım milyon başı bulan koyun ve keçilerine sağlık hizmeti vermek olduğunu söyledi.
19 personelle çalışan hastanenin veterinerlerinin büyük kısmının köylerde seyyar hizmet verdiğini belirten Onan, “Veterinerlerimiz çalışmalarının büyük kısmını ahırlarda ve arazide yapıyor. Ama kanunen hastane açmamız da gerekiyordu. Şimdi üreticimiz hasta koyun ve keçilerini buraya getirip sağlıklı olarak geri alıyor. Bu büyük bir hizmet” dedi.
Hastanede aynı anda 30 koyun ve keçi tedavi edilebilirken, sezaryen ameliyatı bile yapılabiliyor” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>