Son Dakika
22 Ekim 2016 Cumartesi

Köy yolları ihya oluyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Karacabey’in Harmanlı Mahallesi’nde de yol yapım çalışmalarına devam ediyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Karacabey’in Harmanlı Mahallesi’nde devam eden yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

19 Ağustos 2015 Çarşamba, 00:42
köy yollari

Bursa’nın daha ulaşılabilir bir kent olmasını hedeflediklerini kaydeden Başkan Altepe, “Bir yandan şehir merkezindeki çalışmalarımız sürerken, bir yandan da ‘Bütünşehir’ uygulamasıyla Büyükşehir’e devrolan ilçelerin yolları, ilçe ve köy bağlantı yolları arasındaki çalışmaları da artık Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleriyle birlikte gerçekleştiriyor” dedi.
Karacabey ilçesinde çalışmaların titizlikle sürdüğünü anlatan Başkan Altepe, “Karacabey’de özellikle köylere giden ana yolların asfaltları da yapılabiliyor. Yıllardır gerçekleşmeyen beklentiler artık Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleşiyor. Bu kapsamda sadece Karacabey bölgesinde bu yıl içinde 85 köy ve mahalle civarında 110 bin ton asfalt çalışması gerçekleştirildi” diye konuştu.
Tüm alanlarda çalışmaların sürdüğünü ve bu kapsamda da 150 kilometre yol çalışmasının yapıldığını kaydeden Başkan Altepe, “Bunlardan biri de Karacabey’in Harmanlı Köyü… Harmanlı ile Karacabey bağlantısında uzun yıllar sıkıntı vardı ve bu 6 km yolun da yapılması isteniyordu. Biz de bize gelen talebi dikkate alıp, çalışmaya başladık. Karacabey ile Harmanlı bağlantı yolu birkaç gün içinde bitecek” dedi.
Harmanlı Mahallesi Muhtarı Erdem Çolak da, “25 yıldır yapılmayan, yazın tozdan kışın çamurdan geçemediğimiz yolumuz kısa zamanda, yaklaşık 1 aylık bir çalışmayla yapıldı ve şu an asfaltlanma aşamasına geldi. Mezarlık yollarımız da yapıldı. Karacabey bağlantı yolu ile birlikte Harmanlı’ya yapılan toplam 11 km’lik asfaltımız bitmek üzere” diyerek Harmanlı halkının mutluluğunu dile getirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>