Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Korupark Evleri’nde şok gelişme…Başkan Dündar mahkeme kararı için ne dedi?

Osmangazi Belediye Meclisi’nin şubat ayı olağan toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Korupark evleriyle ilgili Danıştay kararı konusunda gerekeni yapacaklarını söyledi.

03 Şubat 2016 Çarşamba, 18:57
korupark-evler (2)

Osmangazi Belediye Meclisi’nin şubat ayı olağan toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Korupark evleriyle ilgili Danıştay kararı konusunda gerekeni yapacaklarını söyledi.
Ocak ayı boyunca gerçekleştirilen kültürel ve sportif faaliyetlerin yanı sıra çalışmaları devam eden projeler hakkında da bilgi veren Başkan Mustafa Dündar, ‘Osmangazi Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz projeler, sadece Bursa ve ülkemizde değil, dünyada ses getiriyor. Bursa’ya değer katacak vizyon projelerimizden olan “Panorama 1326 Bursa” Fetih Müzesi, Güney Korelilerin ilgisini çekti ve gelip müze inşaatımızı gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldılar. ‘Belediyem Benimle’ projesiyle de şimdiye kadar birçok vatandaşımıza ulaşarak ihtiyaçlarını giderdik, gidermeye devam ediyoruz” dedi.
Muhalefetin Korupark’la ilgili mahkeme kararına ilişkin sorularını da cevaplayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Danıştay Korupark’la ilgili geçtiğimiz günlerde kararını açıkladı. Osmangazi Belediyesi olarak bizler de mahkemenin vermiş olduğu karar doğrultusunda hareket edip gerekeni yapacağız. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın” şeklinde konuştu.
Meclis toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.

DANIŞTAY NE KARAR VERMİŞTİ
Korupark Evleri 2. Etap imar planının iptaline ilişkin mahkeme kararı Danıştay tarafından da onaylanmıştı. Karar sonucunda tapular geçersiz olduğu için burada dairesi bulunan mülk sahiplerinin evlerini satmaları da mümkün olmayacağı ifade ediliyor. Korupark Konut 2. Etapta, plan değişikliği yapılarak fazladan yüzlerce daire yapılması yönündeki itirazlar Bursa 2. İdare Mahkemesi tarafından haklı bulunmuş, ancak karar temyize taşınmıştı. Danıştay Altıncı Dairesinden çıkan karar da yerel mahkemenin kararını onaylamıştı. Korupark 2. Etap evlerine dair yapı ruhsatları iptal edildi. Sadece yapı kullanım izni bulunan binalardaki evlere dair alım satım işleminin yapılması mümkün değil.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>