Korkunç olay! Bir evde tam 9 ceset...

Japonya'da bir evde 9 kişiye ait ceset bulunurken, cesetleri evinde saklayan 27 yaşındaki Takahiro Shiraishi'yi gözaltına alındı.

DÜNYA, 31 Ekim 2017 Salı, 14:26
Korkunç olay! Bir evde tam 9 ceset...

Japon polisi şüpheli bir şekilde kaybolan 23 yaşındaki bir kadını ararken Tokyo'nun güneybatısında bir apartman dairesinde yaptığı aramada parçalara bölünüp derin dondurucuda saklanan 9 kişinin cesedine ulaştı. Polis, Kanagawa şehrine bağlı Zama kasabasında yaptığı aramada 9 kişinin cesedini evinde saklayan 27 yaşındaki Takahiro Shiraishi'yi gözaltına aldı. Sanığın, polisin öldürülen 23 yaşındaki kadınla bir internet sitesinde tanıştığı belirtildi. Cesetlerin bulunduğu apartmanın ABD'nin Zama'daki askeri kampı yakınlarında bulunduğu kaydedildi.
Şehir Polis Müdürlüğünden yapılan açıklamada Shiraishi'nin kadını ilk buluşmalarından sonra öldürdüğünü söylediği belirtildi. Derin dondurucu ve eşya kaplarında bir erkek 9 kişiye ait iki kafa ve ceset parçalarının bulunduğu belirtildi.

Apartman dairesinde cesetlerin parçalanmasında kullanılan bir de testere bulduğu belirtildi. Katil zanlısı Shiraishi polise banyoda öldürdüğü kurbanların cesetlerini parçaladığı ve bazı parçaları çöpe attığını söyledi.
Polis kamera kayıtlarından 23 Ekimde kayıp kadınla birlikte yürüyen Shiraisihi'nin kamera görüntülerden adrese ulaştı. Katil zanlısının kadının Twitter hesabına 20 Eylül'de "benimle ölecek birini arıyorum" yazdığı, kadın da cevap olarak "ölmek istiyorum fakat yalnız ölmekten korkuyorum" mesajını attığı belirtildi

Ölen kadının kardeşi kız kardeşinin kaybolduğunu polise bildirdiği Twitter hesabından katille mesajlaştığını öğrendiği belirtildi. Komşuları katilin neşeli ve nazik birisi olduğunu ve olaya inanamadıklarını söyledi. Katilin komşuları katilin evinden Ağustos ayından beri kötü kokuların geldiğini söyledi.

BURSA
Bursa'da zabıta ekipleri neye uğradığını şaşırdı!
Bursa'da zabıta ekipleri mahallelinin şikâyeti üzerine çöp eve baskın düzenledi. Çöp evde k...
GÜNDEM
Ankara'da traktör paniği!
Başkent'te TBMM yakınında 'dur' ihtarına uymayan traktörlü şahıs vurularak durduruldu.
BURSA
Bursa'da hareketli saatler!
Bursa'da narkotik polisi özel harekat polisiyle birlikte zehir tacirlerine şafak baskını düzenled...
BURSA
Bursa'da akıl almaz olay!
Bursa'da cep telefonunu çalmak için hareket halindeki minibüs şoförü ile tartışma çıkaran yolcu, ...
GÜNDEM
FETÖ'nün TSK yapılanması soruşturmasında 34 gözaltı kararı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün sözde TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma...
BURSASPOR
Timsah plakayı buldu!
Bursaspor, Galatasaray ile oynadığı son 16 resmi maçta galibiyete hasret kaldı.