Köfteci sokağa masa atınca işyeri kül oldu

Orhangazi’de dün iftar saatinde bir oto aksesuarcı dükkanında elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın büyük paniğe yol açtı. Yangın nedeniyle olay yerine çağrılan itfaiye aracı, Yeniköy kavşağındaki bir köftecinin yola masalar kurması ve araç trafiğinin yoğun olmasından dolayı kavşaktan geçemedi. İtfaiye aracı bu kez ana yoldan yangın noktasına ulaşmaya çalıştı. Mahalle sakinleri ise kavşaktaki köfteciye büyük tepki gösterdi.

20 Haziran 2015 Cumartesi, 18:24
köfteci yusufa tepki

DLK_1296DLK_1252

Olay dün iftar saatinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre Orhangazi’de Muradiye Mahallesi, Endüstri Meslek lisesi yakınlarındaki yan yolda bulunan Salim ve Şenol Aydın kardeşlere ait oto aksesuarları satan bir işyerinde yangın çıktı. İftar saatinde yaşanan yangın işyerindeki bazı kimyasal maddelere de sıçraması ile hızla büyüdü. Vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

İTFAİYE YOLDAN GEÇEMEDİ
Olay yerine gelen itfaiye ekipleri işyerine ulaşmak için Yeniköy kavşağından geçiş yapmak istedi. Ancak iftar nedeniyle kavşaktaki köfteci dükkanının yolun büyük bir bölümünü masalarla, kalan bölümünün de araçlarla kapalı olmasından dolayı itfaiye kavşaktan geçemedi. Uzun süre burada oyalanınca tekrar geri dönüp ana yoldan yangın noktasına ulaştı. Ana yoldan işyerine kadar uzatılan hortum da kısa gelince yangına müdahalede vakit kaybı yaşandı.

PATLAMALAR MEYDANA GELDİ
Oto aksesuar dükkanı içinde bulunan tiner ve bazı spreylerin de ardı ardına patlaması ile çevrede büyük panik yaşandı. İşyerinin üst katında bulunan 3 katlı dairelerde de vatandaşlar hızla tahliye edildi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonrasında söndürülen yangının ardından işyerinin tamamının küle döndüğü gözlendi.

VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ
Yangın nedeniyle bölgeye koşan mahalle sakinleri, itfaiye ekiplerinin yangın noktasına yetişmesinin uzun sürdüğünü ileri sürerek, özellikle Yeniköy kavşağındaki köftecinin yolun tamamını işgal ettiğini ve itfaiye aracının buradan geçemediğini belirttiler. Kavşağa düzenleme yapılmasını isteyen vatandaşlar ile polis arasında da zaman zaman gergin anlar yaşandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>