Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Kırsal turizme 6 bakanlıktan destek

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, kırsal turizm ile ilgili dünyanın dikkatini çekecek projelerinin 6 bakanlıktan destek gördüğünü, AB Projeleri ve kalkınma ajanslarından da yararlanarak çok yakın zamanda sonuçlanacağını müjdeledi.

06 Nisan 2015 Pazartesi, 09:31
1

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, turizmle ilgili kırsal turizm  boyutunu önemsediklerini belirterek, “insanlar artık doğayla iç içe olmak istiyor. Tatile çıkmak isteyenler artık sahillere, Efes’e gidip gelmekten bıktı. Kırsal turizm, yerli ve yabancı turistlerin en çok istediği yerler. Doğa ile iç içe tatil yapmak istiyorlar. Doğa sporlarını yapıp, oksijen deposundan yararlanıp, şelalelerin serin sularına girip, kanyonlarda dolaşmak istiyorlar. Biz de bununla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz” dedi.

 

6 BAKANLIKTAN KIRSAL TURİZM PROJESİNE DESTEK

İnsanları doğada barışık yaşatmak istediklerinin altını çizen Tatlıoğlu, “İnsanların da bu hoşuna gidiyor zaten. Bu insanın mayasında da var. Orhaneli biliyorsunuz bakir alanlarıyla ve doğa harikasıyla ön plana çıkmış bir yerleşim bölgesidir. Onun için kırsal turizmle ilgili bütün projeleri  6 tane bakanlığa dosya halinde sunduk. Bakanlıkların hepsinden de projeye destek geldi. Avrupa birliği projeleri ve kalkınma ajanslarından da yararlanıp bütün Bursa siyaseti, Bursa protokolü, Ankara protokolü  bir araya geleceğiz. Ciddi bir projemiz var. Bu proje ile ilgili de çok yakın zamanda sonuçları alacağız” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>