Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Kira geliri olanlar dikkat, bugün son gün…

31 Mart 2016 Perşembe, 09:39
emlak-vergisi-1024x573

2015 yılına ait gelir vergisi beyannamelerinin teslim süresi bugün sona eriyor. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından daha önce 25 Mart olarak belirlenen gelir vergisi beyannamesinin teslim süresi 21 Mart 2016 Perşembe gününe ertelenmişti. Kira beyannamesi, hazır beyanname sistemi ile gelir vergisi beyannamesi teslim edilebiliyor. Beyannameler mesai saati bitimine kadar teslim edilebilecek.

Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan hazır beyan sistemine göre vatandaşlar menkul sermaye gelirini, kira gelirini ve diğer kazançları Maliye Bakanlığı internet sitesi üzerinden kendi adına hazırlanan gelir vergisi beyannamesi ile rahatlıkla ödeyebilecek.  Hazır beyan sistemi ile gelir vergisi beyannamesini yurt içinde ve yurt dışında yaşayan vatandaşlar kullanabilecek. Mükellefler, Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesi üzerinden vergi dairesi şifresi veya güvenlik sorularını cevaplayarak sisteme giriş yapabilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>