Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Kentsel dönüşümde hedef yeşil mahalleler

Yıldırım’ı çevresine duyarlı şekilde yeniden inşa ettiklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yeşil Yıldırım, kentsel dönüşümün kilit noktasıdır” dedi.

05 Nisan 2015 Pazar, 14:41
1

Kentsel dönüşümle birlikte çevresine duyarlı daha yeşil bir Yıldırım’ı oluşturmak hedefine yürüyen Yıldırım Belediyesi, mahallelerde bulunan park ve bahçelerde çalışmalarına devam ediyor. Şehri yeniden planlarken yeşil alanları daha fazla kullanacaklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Mahallelerimizde bulunan park ve bahçelerdeki onarım ve bakım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemizi yeni baştan dizayn ederken mevcut yeşil alanlarımızın yanında yeni ve daha büyük parkları vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Kentsel dönüşümün olmazsa olmazı çevre boyutunu asla göz ardı etmeyeceğiz” diye konuştu.
SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇEVRE POLİTİKASI
Şehirlerin dünyadaki doğal kaynakların yüzde 60 ile yüzde 80 arasındaki bir kısmını tükettiklerinin altını çizen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım olarak yeni küresel yeşil büyüme modeline katkıda bulunmalıyız. Biz de yerel yönetim olarak kentsel dönüşümü destekler nitelikte olan çevre politikalarını uzun vadede sürdürülebilir kılmalıyız” şeklinde konuştu.
Yıldırım’a çağ atlatacak dönüşüm hamlesinde yeşil alanların kilit rol oynayacağını da sözlerine ekleyen Başkan Edebali, “Medeniyetin beşiği Yıldırım’ın hak ettiği yere ulaşması adına çevresine duyarlı ve yeşil mahalleler oluşturmak bizim en hızlı ulaşmamız gereken hedeftir” diyerek konuşmasını tamamladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>