Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Kent Ormanı’nda ağaçların neden kesildiği ortaya çıktı

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, uzun süredir tartışılan Atatürk Kent Ormanı’nın son durumu hakkında açıklamalarda bulundu

22 Nisan 2015 Çarşamba, 19:00
agac

3 2 1

Şiddetli rüzgârdan dolayı bazı ağaçların hasar gördüğünü dile getiren Çolak, bu ağaçların doğal olarak Orman Bölge Müdürlüğü tarafından kesileceğini söyledi. Nilüfer Belediye Başkanı’nın bu durumu bazı yerlerde kendi lehine kullandığını da ifade eden Çolak, “Nilüfer Belediye Başkanı, böyle bir durumu bile kendi lehine kullanmaya çalışacak kadar zor durumdadır” dedi.

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, Nilüfer İlçesi’nde bulunan ve mülkiyeti hazine tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne kiralanan Atatürk Kent Ormanı’nın son durumu ile ilgili konuştu. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk Kent Ormanı’nında Nilüfer ve Bursalı vatandaşlara daha iyi bir hizmet verebilmek için çalıştığını belirten Çolak, yıl boyunca bölgede yaşanan şiddetli rüzgârın bazı ağaçlarda hasar meydana getirdiğini dile getirdi.

Nilüfer Belediye Başkanı zor durumda…

Rüzgârdan ve hava şartlarından dolayı tahrip olan ağaçların Orman Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan Olağanüstü Hasılat Etası raporuna göre kesilmesi gerektiğinin de altını çizen Çolak, bu konuyu kendi lehine çevirmeye çalışan Nilüfer Belediye Başkanı’nı ise sert bir dille eleştirdi. Çolak, “Nilüfer Belediye Başkanı, böyle bir durumu bile kendi lehine kullanmaya çalışacak kadar zor durumdadır” şeklinde konuştu.

Orman Bölge Müdürlüğünün kontrolünde…

Dikili vaziyette hiçbir ağacın kesilmediğini ifade eden Çolak, sözlerini şöyle sürdürdü;

“2015 yılı Ocak ayındaki yoğun kar yağışı ve şiddetli lodos nedeniyle Atatürk Kent Ormanı’nda devrikler meydana gelmiştir. Lodos nedeniyle devrilen Kızılçam ağaçlarının kesimi için Bursa Orman Bölge Müdürlüğü Olağan Üstü Hasılat Etası raporu tanzim edilmiş ve rapor doğrultusunda devrik olan 32 m3 ağaç kesilmiştir. Yani belli tarafların ‘katliam’ başlığıyla yaptırdığı haberlerde ifade edilen gibi dikili olan hiçbir ağaç kesilmemiştir. Yapılan iş, afet nedeniyle devrilen ağaçların kesilerek sahadan çıkarılması çalışmasıdır. Ayrıca yapılan çalışmaların tamamı Bursa Orman Bölge Müdürlüğünün kontrolünde gerçekleşmiştir. Böyle durumlardan kendine pay çıkarmak isteyenler her zaman olduğu gibi algı yönetme çabası içerisindedir”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>