Son Dakika
22 Ekim 2016 Cumartesi

Kendileri küçük, yürekleri büyük

Bursa’da Özlüce Nurettin Topçu Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencileri, yetim çocuklar yararına ebru sergisi açtı.

24 Nisan 2015 Cuma, 16:59
0

Ebru sanatı ile ilgili aldıkları eğitimin ardından yaptıkları eserleri Sümbüllü Bahçe Konağı’nda yetim çocuklar yararına sergileyen Özlüce Nurettin Topçu Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencileri takdir topladı. Ebru sergisini Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar açtı. 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin yaptığı 65 eserden oluşan serginin açılışında konuşan Başkan Dündar, “Çocuklarımızın, rehber öğretmenleri eşliğinde yaptığı eserler bu gün burada sergileniyor. Ebru sanatının çok güzel örneklerini görüyoruz. Böylesine güzel eserleri, yetim kardeşleri yararına sergilemeleri, buradan elde edecekleri geliri onlara bağışlayacak olmaları takdire şayan. Her yönüyle güzel bir çalışma. Başta öğretmenleri olmak üzere, kendilerini tebrik ediyorum. Bu sergi, çocuklarımıza imkan tanındığında neler yapabileceklerini gösterme adına da son derece önemli” diye konuştu.
Sergide iki eseri bulunan 6 sınıf öğrencisi Sümeyye Şahin, “Okulumuzda ebru sanatı ile ilgili kurs açıldığını duyunca katılmak istedim. Yaklaşık 6 ay süren eğitim sonunda ebru yapmayı öğrendim. Bu eserlerin satışından elde edeceğimiz geliri de, yetim kardeşlerimize bağışlayacağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>