Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Kendi ürettiği gıdalarla 27 kilo verdi

Türk tavukçuluk sektörünün tanınmış isimlerinden İsmail Hakkı Yılmaz, kendi ürettiği yumurtu ve tavukları yiyecek 27 kilo verdi.

24 Ağustos 2015 Pazartesi, 14:45
zayif

Tükenmeyen enerji ve azminin yanında inatla sürdürdügü kararları sebebiyle sektörde önemli yeri olan 1972 yılından beri Türk kanatlı sektörüne hizmet eden Bursalı bir tavuk firmasının kurucu ortağı İsmail Hakkı Yılmaz, şirketinin ürettiği piliç eti ve yumurta ile 5 ay gibi kısa sürede 27 kilo vererek şirketinin yanında arkadaş ve dost çevresinden büyük taktir kazandı. Yılmaz, “Bu diyete ortağım Sedat Sezer ile girdiğim bir bahis ile başladım. Yemeğe düşkünlüğümü bir kenara atamayacağımı söyleyerek bahse girmemi istedi. Ben de kabul ettim. Kendi ürettiğimiz yumurta ve piliç eti destekli gıdalarla kısa sürede 27 kilo verdim” dedi.
Yılmaz verdiği 27 kiloyu ise şu şekilde açıkladı:
“Protein ağırlıklı diyet listemin olmazsa olmazları, sabahları haşlama, omlet veya çılbır 2 yumurta, öğle yemeklerimde ızgara, haşlama, sadesi ve sebzeli tavuk oldu. Akşam yemeklerim ise en hafif öğün olarak yoğurt, salata veya çorba olarak değişti. Bu şekilde bir beslenme yöntemiyle çok hızlı kilo kaybetmeye başladım. Elbette bu süreçte doktorumun tavsiyelerini ve kontrollerimi aksatmadım. Vakit buldukça hafif yürüyüşler yaptım. Yaptığım diyette, dünyanın en son teknolojisiyle üretim yapan firmamızın susuz kuru kesim ürünlerini tüketim. Ortağım Sedat bey ile girdiğim iddia bana sağlığımı kazandırdı. Yeniden dünyaya gelmiş gibiyim.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>