Son Dakika
22 Ekim 2016 Cumartesi

Kenan Evren’e veda: Hakkımı helal etmiyorum

57 kez izlendi, 12 Mayıs 2015 Salı

Eylül 1980 askeri darbesinin mimarı, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, son yolculuğuna uğurlandı. Bir kadın imam sorduğunda hakkımı helal etmiyorum diye bağırdı


Genelkurmay Karargahı’nda düzenlenen askeri törenin ardından Evren için Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde cenaze namazı kılındı. Namazın ardından cenaze aracına konulan Evren’in naaşı Devlet Mezarlığı’na getirilerek, burada defnedildi. Devlet Mezarlığı girişine kadar basın mensuplarının takip etmesine izin verilen cenaze töreninde, defin işlemi basına kapalı olarak gerçekleştirildi.
7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Türkiye’nin anıt park özelliğini taşıyan tek mezarlığı olan Devlet Mezarlığı’na defnedilen 4’üncü cumhurbaşkanı oldu. Devlet Mezarlığı’na daha önce 4. Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel, 5. Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay, 6. Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk ve eski Başbakanlardan Bülent Ecevit defnedilmişti.
HELALLİK ALINIRKEN PROTESTO ŞOKU
Cenaze namazının sonunda bir protesto yaşandı. Ülkücü Yılma Durak’ın eşi Lamia Durak, imamın ’Hakkınız helal ediyor musunuz’ sorusuna ’Hakkımızı helal etmiyoruz’ diye bağırarak cevap verdi. Bunun üzerine güvenlik görevlileri Durak ve yanındaki bir kişiyi bölgeden uzaklaştırdı. Bu sırada bir kişi daha aynı şekilde bağırdı.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>