Karsan’dan yurt dışı hamlesi

2016 yılında ise bugüne kadar 100’e yakın yeni sipariş aldıklarını da vurguladı

12 Ağustos 2016 Cuma, 17:27
karsan

Kuruluşunun 50. yılını kutlayan ve Bursa’da yer alan 2 ayrı fabrikasında hem iç pazar, hem ihracata yönelik toplu taşıma ve ticari araç üreten Karsan, Menarinibus markasıyla üretim yapan Industria Italiana Autobus’un (IIA) yüzde 5 hissesini satın aldı.
Karsan CEO’su Okan Baş, “Ülkemizin ticari araç sektöründe gerek değerli uluslararası işbirlikleri ve gerek kendi markasıyla ürettiği modeller ile başarısını ortaya koyan Karsan bir sayfa daha açmıştır. İtalya’nın köklü otobüs üreticisi IIA’nın yüzde 5’lik hissesini satın alarak global bir marka olabilme vizyonu çerçevesinde stratejik bir atılım yapmış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Gerek Bursa’da yaptığımız üretimde, gerekse yapacağımız ihracatta önemli bir sıçrama yapacağımıza inanıyoruz” dedi.
2013 yılından bu yana Menarinibus markası için bin 100 adete yakın sipariş aldıklarını hatırlatan Baş, 2016 yılında ise bugüne kadar 100’e yakın yeni sipariş aldıklarını da vurguladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>