Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Kardeştiler akraba oldular

Bursa’nın Orhaneli Belediyesi, kardeş şehri Kulken’den gelin alıyor.

02 Mayıs 2015 Cumartesi, 12:45
0

Bu sene 10. uncu yılını dolduran Orhaneli Belediyesi ile Bulgaristan’ın Kulken Belediyesi arasındaki kardeşlik münasebetleri farklı bir boyut kazandı. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu’nun büyük oğlu iktisatçı Muhammet Fatih ile Kuklenli müteahhit Hasan Bacaklı’nın kızı siyasi bilimler mezunu Ayşe Bacaklı, hafta sonu Bulgarisan’ın Kulken kasabasında yapılan nişan töreniyle evliliğe doğru ilk resmi adımı attı.
Bulgaristan’da Tatlıoğlu ailesini akraba ve sevenleri yalnız bırakmadı. Nişan merasimine Kulken halkı da ilgi gösterdi.
İki farklı kültür ve geleneğin birleştiği gecede duygulu anlar yaşandı. Mahalli sanatçıların ve kasaba korosunun türküleri, folklor ve dans grupların gösterileri geceye renk kattı. Orhanelili misafirler de dağ yöresi oyunlarını sergiledi.
Nişan yüzüklerini takan damat adayının amcası Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, “On yıldır kardeş olduğumuz Kulken Belediyesi ile artık akraba da oluyoruz. Ayşe kızım ve Fatih oğluma en iyi dileklerimi sunuyorum” dedi.
Düğün Türkiye’de 22 Ağustos 2015 tarihinde yapılacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>