Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Kardelen, Riyad’da şube açtı

Nedense bu ülkelere gerekli ilgiyi göstermiyoruz.

03 Ağustos 2016 Çarşamba, 14:00
kardelen

Kardelen ve Yaylacık markaları ile Türkiye ve Ortadoğu’ya, Cardelion markası ile Avrupa ve Amerika’ya ihracat yapan İlka Şekerleme, Mekke ve Cidde’den sonra Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da da şube açtı. Riyad mağazası bu hafta başında hizmete girerken, resmi açılışın önümüzdeki günlerde yapılacağı bildirildi.
İlka Şekerleme Ticaret Müdürü Deniz Utku Özdemir, Bursa’ya mahsus kestane şekerini iç pazarın yanı sıra dünya pazarlarında da satışa sunduklarını söyledi. Fuarlar başta olmak üzere bütün tanıtım fırsatlarını değerlendirerek yeni pazar arayışlarını sürdürdüklerini vurgulayan Özdemir, “Ortadoğu’yu verimli bir pazar olarak görüyoruz. Suudi Arabistan’ın Mekke ve Cidde kentlerinden sonra Başkent’ti Riyad’da de şube açtık. Ürünlerimizi dünya çapında satmak için azimle çalışmaya devam ediyoruz. Ortadoğu ve Avrupa’da başka mağazalar açmak için girişimlerimiz sürüyor” dedi.
İlka Şekerleme Genel Müdürü Mümin Akgün de, modern tesislerinde tamamen hijyenik koşullarda ve kaliteden taviz vermeden üretim yapmaya devam ettiklerini söyledi. Akgün, Bursa’ya özgü bir lezzet olan Kestane şekeri ve kestane şekerlemelerini uygun fiyat, yüksek kalite ve hijyenik koşullarda üreterek yeni pazar arayışlarını sürdürdüklerine vurgu yaptı.

KARDELEN, RİYAD’DA ŞUBE AÇTI BURSA’NIN ÜNLÜ KESTANE ŞEKERİ MARKASI ORTADOĞU PAZARINDA BÜYÜYOR
Türk firmalarının Ortadoğu pazarına gerekli ilgiyi göstermediğini söyleyen Akgün, “Maalesef ürünlerimize pazar bulmak için gittiğimiz Ortadoğu ülkelerinde Türk firmalarının gerektiği kadar olmadığını görüyoruz. Avrupalı firmalar ise pazara tamamen hâkim olmuşlar. Nedense bu ülkelere gerekli ilgiyi göstermiyoruz. Hatta bu ülkelerle iş yapan bizim gibi firmaları eleştirenler bile var. Oysa orada ciddi bir pazar var ve biz ihmal ettiğimiz için Avrupalı firmalar oralarda çok yüksek fiyatlarla satış yapıyorlar. Bu ülkelerdeki işadamları Türk firmalarını ile çalışmak istiyorlar. Kaliteli ürün ve uygun fiyat politikası ile bize Avrupa’dan çok daha yakın olan bu pazara daha çok satış yapmamız gerekiyor. ‘Araplarla iş yapılmaz veya onlar bizi 1. Dünya Savaşı’nda arkadan vurdu’ anlayışı ile sadece başkalarının ekmeğine yağ süreriz.”
Kısa önce müşteri kabul etmeye başlayan Kardelen’in Riyad mağazasının resmi açılışının önümüzdeki günlerde yapılacağı bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>