Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi

Karayel, Bursalı gençlerle buluşacak

23 Mart 2016 Çarşamba, 13:38
karayel

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bursa İl Temsilciliği tarafından 26 Mart Cumartesi günü düzenlenecek söyleşide AK Parti Kayseri Milletvekili Avukat İsmail Emrah Karayel, gençlerle buluşacak.

Avrupa Güvenlik Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGITPA) ve Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi de olan İsmail Emrah Karayel, 26 Mart Cumartesi günü saat 20.00’de İncirli Kültür Merkezi’nde “Günümüzün Gençlik Hareketi” konusunda gençlerle bilgi, birikim ve düşüncelerini paylaşacak.

İSMAİL EMRAH KARAYEL KİMDİR?

Kayseri, Tomarza, Akdere (Kelgin)’li Karayel ailesinin çocuğu olarak 1978 yılında İstanbul’da doğdu.

İlkokulu Fatih İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. Amerika’da İngilizce eğitimi gördü ve Kent State University’de Ceza Hukuku alanında yüksek lisans yaptı.

İkinci yüksek lisansını İngiltere’de Canterbury şehrinde University of Kent’de Uluslararası Ticaret Hukuku alanında tamamladı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) de 5 yıl süre ile batık banka patronlarının ülkeye verdiği zararın giderilmesi amacıyla yurtdışı davalarında görev aldı. Serbest Avukatlık mesleğini icra eden Karayel, halen Kocaeli Üniversitesi’nde Özel Hukuk Alanında Doktora yapmaktadır.

Türkiye’de yeni ve sivil bir Anayasa yapılmasıyla ilgili çalışmalarda aktif görev aldı. Birlik Vakfı Gençlik Kulübü (Genç Birlik) Genel Başkanlığı yaptı. Milli Türk Talebe Birliği’nde (MTTB) 60. ve 61. Dönemlerinde Genel Başkan seçilmiştir. Halen MTTB Genel Başkanıdır. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu üyesidir. Tomarzalılar Vakfı Yöneticisidir.  26. Dönemde Kayseri Milletvekili seçildi. Avrupa Güvenlik Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGITPA) ve Avrupa Birliği Uyum Komisyonu üyesidir. Çok iyi derecede İngilizce, orta seviyede Almanca ve Arapça bilmektedir.  Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ismail-Karayel_xotv

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>