Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Karacabey sele teslim…

Bursa’nın Karacabey ilçesine bağlı Kurşunlu, Yeniköy ile Malkara Mahallelerinde şiddetli yağışla birlikte dağdan inen su ve çamur hayatı felç etti.

24 Ekim 2015 Cumartesi, 11:41
karacabey sele teslim

Karacabey’de 3 günden bu yana etkili olan yağışlar nedeniyle ilçeye bağlı tatil bölgeleri olan Kurşunlu, Yeniköy ve Malkara’da su baskınlarına neden oldu. Vatandaşlar, sokakların göle döndüğü köylerde günlük yaşamlarını devam ettiremediklerini söyledi. Yağışın bugün etkisini daha fazla arttırması sonucu yolların kapandığı bölgeye giden Belediye Başkanı Ali Özkan, “Ciddi bir felaketi geride bırakmış bulunuyoruz. Can kaybı olmaması tek tesellimiz” dedi.
Günün ilerleyen saatlerinde tahribatın daha çabuk giderilmesi için Büyükşehir ekiplerinden destek istediklerini belirten Özkan, şöyle konuştu:
“Maalesef 3 gündür yağan yağmurun bugün etkisini arttırmasıyla meydana gelen yağışlar sonrası özellikle kuzey mahallerimiz olan Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu’da hayat adeta felç olmuş durumda. Sele kapılmamak için insanlarımız evlerine kapanmışlar. Akşam saati itibarı ile yağış daha fazla etkisini gösterdi ve yaşanan felaketin izlerine hep birlikte şahit olduk. Pek çok ev ve işyerini su basarken, bahçe ve yolların büyük bir bölümü adeta kullanılamaz hale gelmiş durumda. Bizler felaketin hemen ardından ekiplerimizi ve araçlarımızı bölgeye çektik ve öncelikle ulaşımın kapanmaması için canla başla mücadele ettik. Şehre inen çamur ve kaya yığınlarını araçlarımız ile ortadan kaldırıyoruz. Yine vatandaşların ev ve işyerlerindeki mağduriyetleri için çaba sarf ediyoruz. Önümüzdeki günlerde beklenen sağanaklar için halkımızı buradan uyarmış olalım, önlemlerini mutlaka almalılar. Bizim ekiplerimiz yine 24 saat hazırda bekleyecekler ve olası bir durumda müdahale edecekler.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>