Son Dakika
25 Ekim 2016 Salı

Karacabey boğazında cankurtaranlar hayat kurtarıyor

- Bursa’nın Karacabey ilçesinin sayfiye bölgeleri Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu sahillerinde görev yapan cankurtaran timleri bu hafta 4 kişi boğulmaktan kurtardı.

03 Ağustos 2015 Pazartesi, 21:16
KARACABEY BOĞAZINDA CANKURTARANLAR HAYAT KURTARIYOR

Bursa’nın Karacabey ilçesinin sayfiye bölgeleri Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu sahillerinde görev yapan cankurtaran timleri bu hafta 4 kişi boğulmaktan kurtardı.
Yaz sezonu boyunca teyakkuzda bekleyen ekip bu zamana kadar toplam 18 boğulma vakasına müdahalede bulundu. Cankurtaran timleri, vatandaşların da denize gönül rahatlığıyla girmesini sağlıyor. Sahil bölgelerinde verilen fırtına alarmına rağmen vatandaşlar bu hafta sonu yine denizlere akın ederek yüzmek istedi. İkazlar dikkate alınmayınca Sahil Hizmetleri Daire Başkanlığı ve Karacabey Belediyesi ekiplerince koordineli bir şekilde görev alan tim alarma geçti ve sadece bu hafta sonu 4 kişi boğulmaktan kurtarıldı.
Yeniköy sahillerinde 4, Malkara sahillerinde 2 ve Kurşunlu sahillerinde 2 olmak üzere toplam 8 cankurtaran görev yapıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>