Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Karacabey belediyesi’nden geri dönüşüm hamlesi

Karacabey Belediyesi, mahallelere geri dönüşüm ve atık yağ kutuları koyuyor.

01 Eylül 2015 Salı, 19:19
KARACABEY BELEDİYESİ’NDEN GERİ DÖNÜŞÜM HAMLESİ

Karacabey Belediyesi, mahallelere geri dönüşüm ve atık yağ kutuları koyuyor.
Kağıt, cam ve plastik atıkların toplanması ile ilgili mahallelere geri dönüşüm kutuları koyan belediye, atık bitkisel yağların toplanması için de çalışma başlattı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince ambalaj atıkları ve atık yağlar toplanıyor.
Belediye Başkanı Ali Özkan “Evlerde kullanılan yemek yağlarının lavaboya veya çöpe kesinlikle atılmaması gerekiyor. Çünkü bu yağların çevreye zararı çok büyük. Çok az miktarda dahi olsa bir bitkisel atığı kanalizasyona atıldığında binlerce metrekarelik bir alanda kirliliğe sebep oluyor. Bu yağları geri dönüşüm bidonlarına atın veya Karacabey Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimize teslim edin. Vatandaşlarımızdan hassasiyet bekliyorum” dedi.
Öte yandan geri dönüşüm ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin Karacabey Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerine 0224 676 86 40’tan ulaşabilecekleri kaydedildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>