Kapalıçarşı esnafından örnek karar

Siirt’te 8 askerin şehit düşmesine Bursa esnafı da tepkisiz kalmadı. Tarihi Kapalıçarşı Türk bayraklarıyla donatılırken, esnaf kepenk kapatıp ikindi vakti şehidin cenaze törenine katılacak.

20 Ağustos 2015 Perşembe, 13:26
kapaliçarşi

Siirt’teki ateş Bursa’ya da düştü. PKK’nın hain saldırısında şehit düşen Bursalı Jandarma Çavuş Bahadır Aydın’ın haberi Bursa’ya gelince Kapalıçarşı esnafı da tepkisiz kalmadı. Dükkanlarının önünü Türk Bayraklarıyla donatan esnaf, çarşıları kırmızı-beyaza bürüdü. Esnaf ikindi vakti işyerlerini kapatıp şehit için Ulucami’de düzenlenecek törene katılacak.
Kapalı Çarşı esnafından Gökhan Durgut, şehit olaylarına söyleyecek söz bulmakta zorlanırken, “Ülkemizde son zamanlarda yaşanan terör ve şiddet olaylarının en kısa sürede sona ermesini diliyoruz. Artık kelimelerin tükendiği noktadayız. Her gün şehit haberleri duymak istemiyoruz. Huzurun bir an önce tekrar sağlanmasını istiyoruz. Dünkü 8 şehidimize Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Tepkimizi dile getirmek için çarşımızda bayraklarımızı astık. Bu gün ikindi vaktindeki cenaze namazından önce dükkanlarımızı komple kapatacağız. Bu şekilde de tepkimizi göstermek istiyoruz. Siyasilerin en kısa sürede bu durumun düzelmesi için ne yapmaları gerekiyorsa, onu yapmalarını istiyoruz. Artık söyleyecek bir şey bulamıyoruz. İnşallah son olur diyoruz.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>