Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Kano branşı atağa geçti

Bursa’da son 3 yılda gelişen kano branşı başarılarını sürdürüyor.

06 Haziran 2016 Pazartesi, 17:05
kano

Bursa’da son 3 yılda gelişen kano branşı başarılarını sürdürüyor.
Su sporlarında adından söz ettirmeye başlayan Bursa’da 3 yıl önce başlatılan çalışmalarla güçlenen kano branşında yükseliş sürüyor. Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın geçen yıl desteği ile kampüs içinde yapılan Göbelye Göleti’nin ardından, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından Mihraplı Park’ta yaptırılan uluslararası nitelikteki kano parkuru ile birlikte başarı elde edilmeye başlanan kano branşı yoğun ilgi gördü.
Bu yıl 3. düzenlenen Okullararası Kano İl Birinciliği müsabakalarında Durgunsu ve deniz kanosu elemelerini başarıyla geçen Bursalı sporcular, Adana’da düzenlenen Okullararası Kano Türkiye Şampiyonasında önemli başarılar elde etti. 28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Adana ilinde düzenlenen Şampiyonaya, Genç ve Yıldız kategorilerinde 190 erkek ve bayan sporcu katıldı.

ŞAMPİYONADA BURSA RÜZGARI ESTİ
28-29 Mayıs tarihlerinde Adana ilinde gerçekleşen Kano Türkiye Şampiyonası’nda, durgun su yıldız kızlar takımında Necdet Çoşkunüzer Ortaokulu Türkiye Şampiyonu olurken, Türkiye üçüncüsü Koç Ortaokulu oldu. Deniz kanosu Yıldız kızlarda Türkiye Şampiyonu ve Yıldız Erkekler takımında Türkiye ikincisi olan Necdet Çoşkunüzer Orta okulu şampiyonaya damgasını vurdu. C1 ve K2 branşında ise Türkiye birincisi ve ikincisi olan sporcularımız toplamda 15 Madalya ve 5 kupa alarak büyük başarıya imza attı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>