Son Dakika
21 Ekim 2016 Cuma

Kampçılara teleferik indirimi

12 Ağustos 2015 Çarşamba, 12:24
teleferik-bursa

Uludağ oteller bölgesinde yeniden sefere başlayan teleferik, Çobankaya ve Sarıalan’da kalan kampçılara indirim kararı aldı.
Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun Çobankaya’da kalan kampçıları ziyareti sırasında gündeme gelen teleferik fiyatlarının pahalı olması meselesi çözüme kavuşturuldu. Çobankaya’daki kampçıların teleferikle oteller bölgesine çıkması için 55 liralık gidiş-dönüş bileti kesildiği şikayeti üzerine, Vali Karaloğlu, Teleferik A.Ş. yöneticilerini Çobankaya’ya çağırdı. Grand Yazıcı Telesiyej’in Fatintepe çıkışıyla birlikte turistlere 55 lira tarife uygulandığı anlatıldı. Bunun üzerine Karaloğlu, oteller bölgesine kadar 30 lira olan gidiş-dönüş tarifenin kampçılara tek çıkışlarda uygulanmasını, ayrıca işine gidip gelmek isteyen kampçılara da Orman Bakanlığı kiralama dekontunu göstermeleri şartıyla çoklu iniş çıkışlarda yüzde 20 tenzilat yapılmasını istedi. Teleferik yöneticileri de Sarıalan ve Çobankaya’daki kır evlerinde kalanlara dekontları ibraz etmeleri halinde tenzilat yapılacağını bildirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>